• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 18, 2013

علی لاریجانی انتشار خبر احضار احمدی‌نژاد به دادگاه را شیطنت‌آمیز خواند

Posted by UNITY4IRAN On 9:13 AM No comments

رادیو فرانسه: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی انتشار خبر احضار احمدی‌نژاد به دادگاه را شیطنت آمیز خواند. رئیس کمیسیون اصل نود مجلس هم در واکنش به انتشار خبر شکایت علی لاریجانی از محمود احمدی‌نژاد گفت که قوه قضائیه و مجلس به هیچ وجه بی تدبیری نکرده و این دولت بود که موضوع شکایت را دیروز روی سایت خود قرار داده و جوسازی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی انتشار خبر احضار احمدی نژاد به دادگاه را در شرایط کنونی شیطنت آمیز خواند.
لاریجانی در مورد انتشار خبر شکایت وی از محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور توضیح داد که نه او و نه رئیس کمیسیون اصل 90 از احمدی نژاد شکایت شخصی نداشته‌اند؛ بلکه شکایات مربوط به تخلفات قانونی دولت و با تصویب مجلس بوده است.
گفتنی است دیروز، دوشنبه پایگاه اینترنتی دولت با انتشار خبری اعلام کرد که رئیس جمهور به دلیل شکایت کمیسیون اصل 90 و علی لاریجانی و نیز فردی به نام یعقوب خلیل نژاد به دادگاه احضار شده است.
در عین حال رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز در واکنش به انتشار این خبر از تلاش دولت برای وانمود کردن شکایت شخصی رئیس مجلس انتقاد کرد.
محمدعلی پورمختار با ارائه توضیحاتی در مورد روند قانونی شکایت مجلس از تخلفات رئیس جمهور به قوه قضائیه گفت:" قوه قضائیه و مجلس به هیچ وجه بی‌تدبیری نکرده و این دولت بود که موضوع شکایت را دیروز روی سایت خود قرار داده و جوسازی کرد."
وی گفت:" در سال 89 و در مجلس هشتم راجع به سه موضوع هم از طریق کمیسیون اصل نود و هم در اجرای ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس گزارش‌هایی در مورد تخلفات رئیس جمهور به صحن علنی مجلس ارائه شده و توسط نمایندگان به تصویب رسید."
به گفته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، این گزارش‌ها در مورد عدم معرفی به موقع وزیر ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی، عدم پرداخت بودجه ارزی مترو علیرغم تصویب مجلس و نیزعدم ارائه اساسنامه شرکت نفت به مجلس بود که دو شکایت در مورد وزیر ورزش و شرکت نفت بر اساس ماده 233 آیین‌نامه به تصویب صحن علنی مجلس رسیده است.
وی تاکید کرد که شکایتی از سوی شخص رئیس مجلس از رئیس قوه مجریه به دادگاه نشده است.
پورمختار گفت:" متاسفانه دولت چنین وانمود می‌کند که رئیس مجلس از رئیس جمهور شکایت کرده، این موضوع بر به همین دوره اخیری برمی‌گردد که رئیس جمهور به مجلس آمد و بحث هایی را در روز استیضاح وزیر رفاه مطرح کرد."
از سویی سخنگوی کمیسیون حقوقی، قضایی مجلس نیز اعلام کرده است که احضاریه ارسال شده از سوی دادگاه کیفری برای محمود احمدی‌نژاد مربوط به شکایت کمیسیون اصل 90 در مجلس هشتم است.
همچنین مهدی کوچک زاده، از اعضای کمیسیون اصل نود مجلس هم با اعلام بی اطلاعی از این موضوع، امروز گفته است:" بنده به عنوان عضو کمیسیون اصل 90 و آقای پورمختار به عنوان رئیس این کمیسیون از طرح این شکایت اطلاعی نداشتیم . فکر می‌کنم این شیطنت رسانه ها بوده و به هیچ وجه شایسته نبود از رسانه ها این مطلب بیان شود."
بر اساس ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان می توانند در مورد تخلف دولت گزارشی تهیه کرده و آن را در صحن علنی مجلس به تصویب رسانده و به قوه قضائیه ارجاع دهند.

0 comments:

Post a Comment