• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 13, 2013

آخرین هشدار اردوغان به معترضان

Posted by UNITY4IRAN On 7:55 PM No comments

یورونیوز: با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اعتراضات در ترکیه، به نظر می آید دستیابی به راه حلی مناسب، غیرممکن است.
رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد نیروهای پلیس تا ۲۴ ساعت آینده به این اعتراضات پایان خواهند داد و گفت که این “آخرین هشدار” من به تظاهرکنندگان است.
رجب طیب اردوغان در جمع اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه افزود: «هیچ کس نمی تواند به پارک حمله کند. با این وجود، ما تا بحال خیلی شکیبایی کردیم اما صبر ما رو به پایان است. این آخرین هشدار من خواهد بود. از مادران و پدران می خواهم که لطفا فرزندانشان را از خیابان ها فرابخوانند.»
نگرانی بسیاری این است که شاید روند و سرنوشت این اعتراضات اکنون با خشونت بیشتری آمیخته شود.
یکی از معترضان در پارک گزی می گوید: «آنچه که نخست وزیر گفت، نظر و خواسته اوست. نظر ما این است که در این پارک تحصن خواهیم کرد. ما از حقوق شهروندیمان استفاده می کنیم. وقتی آنها ما را وادار به ترک این پارک کردند، ما هم مقابله خواهیم کرد و عواقب آن را می پذیریم. همه همینطور فکر می کنند.»
معترض دیگری می گوید: «اگر آنها به ما حمله کنند، ما به خیابان های دیگری می رویم. اگر ما را مجبور به ترک منطقه کنند، به منطقه دیگری می رویم. استانبول که تمام نمی شود. ما همیشه اینجاییم.»
شب گذشته، آنکارا، پایتخت ترکیه شاهد درگیری های تازه ای میان معترضان و نیروهای پلیس بود. بلافاصله پس از سخنان آقای اردوغان نیز، نیروهای امنیتی عملیات پاکسازی معترضانی را آغاز کردند که در پارک “کویولو” در این شهر تحصن می کنند.

0 comments:

Post a Comment