• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 11, 2013

گزارشی از یورش نیروهای امنیتی به شوراها

Posted by UNITY4IRAN On 11:23 AM No comments

اخبار روز - گزارش دریافتی: بحث های مطروحه در اوایل دوران پس از انقلاب در مورد ارزش و ارجحیت تخصص
یا تعهد به آن متهی گردید که:
۱- حکومت نیروهای سپاه و اطلاعات را وارد دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور و... کرد تا مدرک دانشگاهی دریافت نمایند. این اقدام همزمان با عملکرد گزینش ها در ردصلاحیت نیروهای غیروابسته به حکومت و حتا فرزندان آنها برای ورود به دانشگاه صورت گرفت.
۲- استخدام در دوایر دولتی و شرکت های وابسته فقط مختص خانواده های شهدا، جانبازان و نیروهای امنیتی و بسیجی گردید.
٣- نیروهای امنیتی از دستگاههای خود به بانکها و دوایر دولتی منتقل شدند و پس از اندک آشنائی با امور اداری به ریاست و معاونت های این دوایر رسیدند (کسانی مهندس و دکتر شدند که اندک دانش و ذوقی نداشتند).
۴- بصورت منظم تبلیغ گردید که استخدام و استفاده از امتیازات استخدام و زندگی در رفاه، وام مسکن... و حتی تاسیس شرکت و دریافت مجوزها ویژه نیروهای امنیتی و سپاهی و... می باشد در مقاطعی حتی مجوزها از سوی این نیروها فروخته می شد اما خریداران اگر از این طیف نیروها نبودند از دریافت وام و کمکها محروم می شدند.
۵- در سالهای ۷۴ تا ۷۶ نیروهای سیاسی وابسته به جریانات و سازمانهای سیاسی سرکوب شده به اطلاعات فراخوانده می شدند و به آنها پیشنهاد میگردید در صورا اعلام همکاری با دستگاه های امنیتی می توانند از امتیاز ورود به دانشگاه یا انتصاب به ریاست برخوردار شوند!!
۶- شرکت در مناقصه ها نیز مشمول همین مقررات شد تا جائیکه دولت احمدی نژاد تمامی پروژه ها را در اختیار سپاه قرار داد.
۷- همه نیروهای متخصص و با تجربه در کلیه دستگاهها به حاشیه رانده شدند و هر روز شاهد مواجهه با حراست دستگاههای دولتی و پرونده های ساخته شده میگردیدند (حراست در تمامی دستگاهها و شرکت های دولتی حتا در بخش خصوصی به عنوان شعبه وزارت اطلاعات تاسیس شده بود).
٨- ....
امروز وقتی از بسیاری از شهرها و روستاها اسامی داوطلبین عضویت در شوراها را مطالعه می کنیم مشاهده میشود اکثریت آنها از نیروهائی هستند که با سابقه عضویت در نهادهای امنیتی و سپاهی در دستگاهها و شرکتهای دولتی مشغول کار هستند و عناوینی را یدک می کشند که شایسته آن نیستند و حتا سواد و دانش حداقلی در این زمینه ها ندارند شاید باورش سخت باشد کسانی مهندس شده اند که کار با دوربین های مهندسی را نمی دانند!! جالب آنکه شخصیت اجتماعی یا محلی برای عضویت در نهاد شورا را ندارند البته نباید فراموش کرد آن بخش از جامعه که اساسا چشم به قدرت دارند و همیشه به کسانی که در قدرت هستند اصطلاحا" آویزان می شوند ممکن است با این جماعت ارتباطی داشته باشند تا شاید نصیبی ببرند!!
اما جالبتر آنکه فرزندان این جماعت وقتی به سن جوانی میرسند با پدران و مادران خود درگیر هستند و بسیاری از آنها خود را همرنگ جوانان شهری با خلقیات و فرهنگ امروزی همرنگ می کنند و حتا بعضی از این فرزندان با افسردگی و اعتیاد و رفتارهای غیراخلاقی دست به گریبان هستند تا جائیکه از سوی اتاق فکر دستگاه های امنیتی همایش ها و جلسات متعددی برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی غرب به فرزندان نیروهای مومن و متعهد ترتیب می دهند.
به نظر میرسد روند امنیتی کردن تمامی دوایر و دستگاهها در همه نقاط کشور و حضور و دخالت در حریم خصوص آحاد جامعه به مرحل نهائی رسیده است.

0 comments:

Post a Comment