• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 27, 2013

بازداشت ۲۹۴ نوجوان در جریان اعتراضات داخلی ترکیه

Posted by UNITY4IRAN On 1:22 PM No comments

تازه‌ترین گزارش یک نهاد حامی حقوق کودکان در ترکیه نشان می‌دهد که حدود ۳۰۰ نوجوان در جریان اعتراضات داخلی این کشور نسبت به تخریب پارک گزی استانبول بازداشت شده‌اند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه حریت؛ سازمان "گوندم چوکوک" ترکیه در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: در جریان اعتراضات داخلی این کشور نسبت به تخریب پارک گزی در میدان تقسیم استانبول حدود 300 نوجوان بازداشت و یک نوجوان نیز بر اثر اصابت گلوله زخمی شده است.
گزارش منتشر شده از سوی این نهاد حامی حقوق کودکان در ترکیه مربوط به روزهای 28 می تا 25 ژوئن [7 خرداد تا 4 تیرماه] بوده است. بر این اساس حداقل 294 نوجوان در جریان این اعتراضات بازداشت شده‌اند. تعداد نوجوانان بازداشت شده در شهر آنکارا به 78 نفر، در استانبول به 35 نفر، در آدانا به بیش از 130 نفر، در شهر ازمیر به 34 نفر، در کایسری 2 نفر و در مرسین نیز به 15 نفر رسیده است.
بر اساس این گزارش برخی از این نوجوانان در جریان اعتراضات ترکیه در معرض گاز اشک‌آور، توپ‌های آب‌پاش و بمب‌های صوتی قرار داشته‌اند و در برخی موارد نیز نوجوانان مورد ضرب و شتم با باتون قرار گرفته‌اند.
برخی از این نوجوانان در بخش مقابله با تروریسم بازداشتگاه‌های پلیس ترکیه تحت مراقبت بوده‌اند. در این گزارش به زخمی شدن یک نوجوان بر اثر اصابت گلوله اشاره شده است.
یک نوجوان 17 ساله که دانش‌آموز دبیرستان بوده روز اول ژوئن [11 خرداد ماه] در میدان تقسیم استانبول هدف گلوله پلیس ترکیه قرار گرفته است.

0 comments:

Post a Comment