• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 23, 2013

آمریکا ۹۰۰ نیروی نظامی در اردن مستقر کرده است

Posted by UNITY4IRAN On 10:52 AM No comments

نخست وزیر اردن می‌گوید تعداد نیروهای نظامی آمریکایی که در حال حاضر در کشورش حضور دارند در حدود ۹۰۰ نفر است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس‌تی‌وی، «عبدالله نسور» نخست وزیر اردن گفت: در حال حاضر تعداد نیروهای نظامی آمریکایی در کشورش در حدود 900 نفر است.
وی که روز گذشته(شنبه) در یک کنفرانس خبری در امان حاضر شده بود، افزود: از این تعداد 200 نفر متخصص آموزش مردم برای مواجه با حملات شیمیایی و 700 نفر نیز متخصص‌ سامانه‌های موشکی پاتریوت و جنگنده‌های اف16 هستند.
نسور تاکید کرد، تعداد نیروهای آمریکایی در اردن کم است و قصد آماده شدن برای جنگ در سوریه را ندارند.
این اظهارات نخست وزیر اردن در حالی است که یک مقام آمریکایی روز گذشته(جمعه) گفت: در مجموع نیروهای نظامی آمریکا به هزار نفر افزایش خواهد یافت.
 باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز در همان روز در نامه‌ای به جان بونر رئیس مجلس نمایندگان اعلام کرد، 700 نیروی رزمی که به عنوان بخشی از رزمایش در اردن مستقر شده بودند، بعد از پایان این رزمایش در روز پنجشنبه همچنان در این کشور باقی خواهند ماند.
رئیس جمهور آمریکا گفته است، استقرار این نیروها در پی درخواست دولت اردن که نگران سرایت بحران سوریه به کشورش است  و تخمین زده می‌شود نیم میلیون نفر آواره سوری به این کشور پناهنده شده‌اند، صورت می‌گیرد.
در نامه اوباما همچنین آمده است، این نیروهای تا زمانی که شرایط امنیتی به مرحله‌‌ای برسد که دیگر نیازی به وجود آنها نباشد، در اردن باقی خواهند ماند.
بنابر گفته رئیس جمهور آمریکا، یگان مستقر در اردن شامل سامانه موشکی پاتریوت ، هواپیماهای جنگنده، پشتیبانی مربوط، فرماندهی، کنترل و سیستم‌های ارتباطی هستند.
آمریکا از زمان آزادسازی شهر استراتژیک قصیر واقع در نزدیکی مرز لبنان توسط نیروهای دولتی سوریه و رزمندگان حزب‌الله که منجر به تغییر موازنه قوا به نفع دولت سوریه شده، اقدامات خود را برای حمایت از شورشیان این کشور تشدید کرده است.

0 comments:

Post a Comment