• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

واشنگتن‌تایمز: حسن روحانی از بمب‌گذاری آرژانتین اطلاع داشت

Posted by UNITY4IRAN On 6:21 PM No comments

رادیو فرانسه: یک روزنامه آمریکایی نوشت که حسن روحانی- رییس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران، عضو تیم ویژه حکومت این کشور بوده که در آن انفجار مرکز یهودیان "بوینس آیرس" طراحی شد.
به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، به نقل از واشنگتن فری بیکن، مقامات آرژانتین می گویند انفجار مرکز یهودیان بوینس آیرس- پایتخت این کشور، توسط حکومت ایران طراحی و از سوی حزب الله لبنان اجرا شده است.
ایرانیانی که گفته می شود در این انفجار نقش داشته اند هنوز تحت پیگرد "اینترپل" قرار دارند.
همچنین واشنگتن تایمز به نقل از اینت نیوز نوشت: یک مأمور امنیتی ایرانی که در سال 90 میلادی از ایران گریخته است، گفته این ترور توسط یک کمیته که با شورای امنیت ملی ایران در ارتباط بوده طراحی شده است؛ در آن زمان حسن روحانی به عنوان عضوی از آن کمیته ترور و همچنین منشی شورای امنیت ملی فعال بوده است.
به گفته رئول گرشت- عضو ارشد نهاد دفاع از دمکراسی، «قاعدتاً اجازه حسن روحانی برای عملی شدن طرح ترور لازم نمی بوده، اما شکی نیست که روحانی از این طرح ترور و همه بحث هایی که منجر به این ترور شد اطلاع داشته است.»
مرکز یهویان در "بوینس ایرس"، در سال ۱۹۹۴ بوسیله بمبی پر قدرت منفجر شد که در اثر ان ۸۵ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی شدند.
طبق کیفرخواست رسمی دادستان آرژانتین در سال ۲۰۰۶، چند مقام جمهوری اسلامی به دست داشتن در این انفجار متهم شده اند ولی تا کنون کسی در این پرونده محاکمه نشده است.
حسن روحانی که به تازگی به عنوان رییس جمهور جدید ایران انتخاب شده، به عنوان چهره‌ای میانه‌رو شناخته می شود اما رئول گرشت می گوید که این عنوان برای حسن روحانی "فریبنده" است.

0 comments:

Post a Comment