• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

پلیس اسپانیا شبکه جذب و اعزام پیکارجویان جهادی به سوریه را کشف کرد

Posted by UNITY4IRAN On 10:03 AM No comments

بی بی سی: پلیس اسپانیا از دستگیری یک شبکه جذب و اعزام نیروهای جهادی به سوریه و مناطق دیگر خبر داده است.
مامورات پلیس اسپانیا در شهر سبته اعلام کرد که در عملیاتی در صبح جمعه، ١ تیر (٢١ ژوئن)، هشت نفر را به ظن ارتباط با شبکه القاعده و تلاش برای جذب داوطلبان جهادی بازداشت کرده است.
وزارت کشور اسپانیا در بیانیه‌ای گفته است که ظن آن می رود که این شبکه تاکنون دهها پیکارجو را جذب و برای شرکت در عملیات نظامی به سوریه اعزام کرده باشد.
در این بیانیه آمده است که برخی از افراد جذب شده توسط این شبکه به اردوگاه های آموزشی اعزام و تحت آموزش نظامی قرار گرفته اند.
شهر سبته یک منطقه خودمختار تحت حاکمیت اسپانیاست و در سواحل شمال افریقا و مجاورت جبل الطارق واقع شده و با کشور مراکش هم مرز است.
منابع پلیس اسپانیا گفته اند که شبکه جذب، آموزش و اعزام نیروی جهادی در سیبته و شهر فنیدق در مراکش، مراکزی داشته اند.
در ماه دسامبر سال گذشته هم منابع پلیس اسپانیا گفتند یازده نفر را به ظن عضویت در گروه‌های تندرو اسلامگرا را در همین شهر بازداشت کردند.
در آن زمان برخی منابع محلی گفتند که این بازداشت با انفجارهای شهر کازابلانکا در سال ۲۰۰۳ میلادی مرتبط بوده است.
مقامات مراکشی گروه های اسلام گرا را مسئول این انفجار معرفی کردند که به کشته شدن بیست و شش نفر منجر شد.
خبر کشب شبکه استخدام شبه نظامیان تندرو برای جنگ علیه حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، باعث افزایش نگرانی در مورد گسترش دامنه جنگ داخلی این کشور و تبدیل آن به یک درگیری فرقه ای در منطقه خواهد شد.
در هفته‌های اخیر، گزارش‌هایی از اعزام داوطلبان شیعه عراقی به سوریه به منظور مقابله با مخالفان مسلح بشار اسد انتشار یافته است.
براساس این گزارش‌ها، این افراد داوطلب حفاظت از اماکن مذهبی شیعیان در سوریه در برابر حملات احتمالی اسلامگرایان سنی بوده اند.
همچنین، در جریان نبرد نیروهای دولتی سوریه و نیروهای مخالف بر سر تسلط بر شهر قصیر در مرز سوریه و لبنان، شبه نظامیان جبش شیعه حزب الله لبنان در این نبرد مشارکت داشتند.
هفته گذشته هم برخی رسانه های خبری از تصمیم ایران برای اعزام چند هزار تن از نفرات سپاه پاسداران برای پیوستن به نیروهای دولتی سوریه خبر دادند.
سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر اعزام نیروهای سپاه پاسداران برای کمک به ارتش سوریه را تکذیب کرد و گفت که نیروهای دولتی سوریه به تنهایی قادر به مقابله با "تروریست ها" هستند.
مقامات و رسانه های دولتی ایران، مانند مقامات دولتی سوریه، مخالفان حکومت آن کشور را "تروریست" می خوانند.

0 comments:

Post a Comment