• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 2, 2013

رئیس جمهوری فرانسه: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای امری اضطراری است

Posted by UNITY4IRAN On 11:24 PM No comments

رادیو فرانسه: فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری فرانسه می گوید: مانع شدن از دستیابی ایران به سلاح هسته ای یک فوریت و یک نیاز اضطراری است.
فرانسوا هولاند- رئیس جمهوری فرانسه، در جریان سخنرانی در دومین کنگره جامعه یهودیان فرانسه، با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران متذکر شد این تنها اسرائیل نیست که در معرض تهدید قرار دارد، بلکه این تمام منطقه خاورمیانه است که در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای با دگرگونی روبرو خواهد شد.
رئیس جمهوری فرانسه گفت: البته تنها امنیت منطقه خاورمیانه با تهدید روبرو نخواهد شد بلکه قاره اروپا نیز به احتمال زیاد در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، با تهدید روبرو خواهد شد.
فرانسوا هولاند که از سفر به خاورمیانه در ماه‌های پیش‌رو خبر می‌داد، خاطرنشان کرد که با رهبران منطقه به ویژه بنیامین نتانیاهو- نخست وزیر اسرائیل، در جریان این سفر به رایزنی خواهد پرداخت.
بر همین اساس، خبرگزاری فرانسه در تحلیل سیاست‌های 8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری، گزارش می دهد که برنامه هسته ای ایران به یکی از موضوعات اساسی در رقابت‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 92 تبدیل شده است.
سعید جلیلی- یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و سرپرست پیشین هیأت مذاکره کننده هسته ای، گفته است که نتیجه انتخابات روز 24 خرداد هر چه باشد، فعالیت‌های غنی سازی اورانیوم بدون هراس از دشمنان ادامه خواهد یافت.
فریدون عباسی- رئیس سازمان انرژی اتمی، هم پیشتر اعلام کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری هیچ تأثیری بر فعالیت‌های هسته ای ایران نخواهد داشت.
کشورهای غربی که پیشتر چشم امید به نتایج انتخابات ریاست جمهوری داشتند، اکنون در موضع تردید قرار دارند.
جان کری- وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه (31 ماه می) در اظهار نظری مدعی شد که تغییر رئیس جمهوری در ایران، موجب تغییر در سیاست‌های اساسی نخواهد شد، چرا که پرونده هسته‌ای در دست رئیس جمهوری جدید نخواهد بود، همچنان که در دست احمدی نژاد نبود. تصمیم‌گیری اصلی با رهبر جمهوری اسلامی است.

0 comments:

Post a Comment