• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 28, 2013

رویانیان: برکناری‌ام برنامه‌ریزی شده بود و نقشه‌کشی نمی‌خواست

Posted by UNITY4IRAN On 10:23 AM No comments

محمد رویانیان درباره تغییر و تحولات کادر مدیریتی باشگاه پرسپولیس گفت: چند روز قبل از سفرم به روسیه صحبتی با وزیر ورزش داشتم. ایشان در آن جلسه به من گفتند که جابه‌جایی‌هایی در هیات مدیره پرسپولیس انجام می‌شود اما زمانش را به من نگفتند. پس از آن چون سفرم به روسیه از قبل هماهنگ شده بود و روبین کازان هم باشگاه بزرگی بود که حیف می‌شد به آن جا نرویم، به همراه دایی به روسیه رفتیم. بعد دیدم که چیزهایی می‌گویند و حرف از تغییرات هیات مدیره مطرح می‌شود. من هم درباره این مسائل در همان حدی می‌دانم که در سایت‌ها خواندم.
به گزارش ایسنا، وی درباره جلسه شنبه هیات مدیره پرسپولیس گفت: من هم شنیده‌ام که این جلسه قرار است در وزارت ورزش برگزار شود و ظاهرا تعدادی از پیشکسوتان را هم به آن دعوت کرده‌اند. ابتدا قرار بود این جلسه سه‌شنبه باشد اما پس از آن جابه‌جایی‌ها در هیات مدیره جلسه به پنجشنبه موکول شد اما از آنجایی که ایران نبودم، زمان بعدی جلسه شنبه اعلام شد. اتفاقاتی قرار است بیفتد که امیدوارم به نفع پرسپولیس باشد.
رویانیان درباره دلیل برکناری‌اش از مدیریت پرسپولیس نیز گفت: 15 روز قبل از فینال جام‌حذفی، دولت به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که ماموریت من تمام شده و باید بازگردم. بیش از دو ماه است که بلاتکلیف هستم. حالا هم که مسئله برکناری‌ام مطرح شده، فکر می‌کنم که این کار از قبل تصمیم‌گیری شده است اما چون تیم، مربی نداشت و فصل نقل و انتقالات آغاز شده بود، اجازه دادند که تیم را سروسامان بدهم.
وی ادامه داد: پیش از این به همراه فتح‌الله‌زاده نامه‌ای به رییس جمهور دادیم و از او خواستیم که به ما کمک کند. خودم به معاونت برنامه و بودجه مراجعه کردم و آن نامه را پیگیری کردم. نمی‌دانم آن پول را به استقلال داده‌اند یا نه ولی پول پرسپولیس را احتمالا پس از تغییر مدیریت پرداخت می‌کنند. از ابتدای فصل نقل و انتقالات تاکنون حدود 5 میلیارد تومان خرج کرده‌ایم و کمی دیگر هم نیاز داریم که حداقل 30 درصد قرارداد بازیکنان و مطالبات سال گذشته‌شان را بدهیم. نمی‌دانم چرا پرداخت این پول یک ماه است متوقف شده. شاید می‌خواهند با آمدن مدیر جدید پرداختش کنند.
مدیرعامل پرسپولیس همچنین درباره اینکه با تغییر مدیریت باشگاه تکلیف سرمربی تیم چه می‌شود، گفت: در سفر روسیه دایی را بیشتر شناختم. او انسان بزرگ، باهوش و مقتدری است که پرسپولیس را خیلی دوست دارد. در این سفر خیلی تلاش کردم که او را توجیه کنم. امید من این است که پس از رفتن من، دایی با قدرت رهبری‌اش پرسپولیس را حفظ کند. یک سری حرف‌ها را نمی‌شود زد. دو سه ماه است که پروژه‌ای را شروع کرده‌اند. مالیات برخی را بخشیده‌اند و به برخی قول پست‌های عالی داده‌اند. سرپرستی پرسپولیس از آن پست‌هایی است که یکی از مقامات عالی‌رتبه قولش را به یکی از آقایان داده است.
رویانیان ادامه داد: از رفتار مسئولان تعجب می‌کنم. برکناری من به نقشه کشی نیاز نداشت. با یک امضا آمده بودم و با یک امضا می‌رفتم. این پست‌های دوزاری نیازی به پیچاندن ندارد. از 15 روز قبل از فینال جام حذفی عملا من را برداشته بودند اما پس از فینال و ناکامی پرسپولیس، گل‌محمدی استعفا کرد و مهدوی‌کیا هم رفت. اگر من هم می‌رفتم، دیگر پرسپولیسی نمی‌ماند. ماندم و تیم را بستم و زودتر از همه تیم‌ها اردوی تیم را برگزار کردم.
مجری برنامه ورزش و مردم که رویانیان در آن برنامه صحبت می‌کرد، خطاب به وی گفت که سردار باران‌چشمه اعلام کرده که از ماموریت رویانیان در دولت یک سال دیگر باقی مانده است. رویانیان در پاسخ گفت: مسئله ماموریت من در دولت مورد اولیه بود و اکنون فکر می‌کنم مشکل خود من هستم.
رویانیان در ادامه گفت: اگر برای انسانیت، اخلاق و اهداف عالیه ارزشی قائل نباشیم این سمت‌ها و مسئولیت‌ها ارزشی ندارد. مردم من را قبل از ورودم به فوتبال می‌شناختند. من از پرسپولیس یک ریال هم نگرفتم چون حقوقم را از محل کارم می‌گرفتم. دست هر کسی را که به پرسپولیس خدمت کند می‌بوسم و در خدمتش هستم اما متاسفم که برخی از عزیزان هنوز نیامده مصاحبه می‌کنند و شخصیت افراد را می‌کوبند. من دوباره عضو هیات مدیره پرسپولیس هستم و امیدوارم اعضا با هم هماهنگ باشند و کارها را درست پیش ببرند.

0 comments:

Post a Comment