• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 8, 2013

حریق در مجتمع‌ مسکونی در غرب پایتخت

Posted by UNITY4IRAN On 11:27 AM No comments

آفتاب: سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: وقوع یک مورد حریق در ساعت 22:8 جمعه شب در بلوار فردوس شرقی به سامانه 125 اطلاع داده شد.
وی افزود: به دنبال اطلاع از وقوع این حادثه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه 80 و 98 را به همراه گروه نجات 8 و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه که یک ساختمان پنج طبقه 15 واحدی بود، اعزام کرد.
ملکی افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که در طبقه منفی 2 این ساختمان یک دستگاه خودروی سواری پژو 206 کاملا شعله‌ور شده و دود غلیظ ناشی از آن به طبقات فوقانی نیز سرایت کرده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان با تقسیم‌شدن به دو گروه، عملیات اطفای حریق و نجات افراد محبوس در حادثه را به طور همزمان آغاز کرده‌اند، به ایسنا گفت: گروهی از آتش‌نشانان با مراجعه به طبقات فوقانی، هشت تن شامل یک مرد، دو کودک هشت ماهه و پنج ساله، یک پیرزن 80 ساله و چهار زن را از میان دود غلیظ خارج کرده و به فضای باز منتقل کردند.
وی درباره عملیات اطفای حریق در طبقه منفی 2 این ساختمان نیز اظهار کرد: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات موجود خودروی آتش‌گرفته‌ را خاموش کرده و از سرایت شعل‌های آتش به دو خودروی مجاور و همچنین حدود 10 باب انباری که در پارکینگ قرار داشت، جلوگیری کردند.
به گفته ملکی، در جریان این حادثه یکی از آتش‌نشانان نیز دچار مصدومیت سطحی شد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی تحت بررسی است، خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از اطفای حریق‌ و نجات ساکنان محبوس در میان دود، اقدام به عملیات تخلیه دود از راهروها و طبقات ساختمان کرده و در ساعت 23:46 به عملیات خود خاتمه دادند.
وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجهیزات اعلام و اطفای حریق در ساختمان‌ها و به ویژه مجتمع‌های مسکونی، گفت: در ساختمان‌هایی که واحدهای مسکونی زیادی دارد، باید از تجهیزات اعلام و اطفاکننده حریق نظیر آب‌افشارها (اسپیرینگ‌لر) به ویژه در مکان‌هایی که رفت‌وآمد در آن کم است،‌ مانند پارکینگ‌ها و انباری‌ها استفاده کرد.

0 comments:

Post a Comment