• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 29, 2013

اعدام گروهی و قرون وسطایی در زندان مرکزی زاهدان

Posted by UNITY4IRAN On 11:40 AM No comments

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »صبح امروز حکم ضدبشری و قرون وسطایی ۳ زندانی در زندان مرکزی زاهدان به اجرا گذاشته شد.
روز شنبه ۸ تیرماه در یک اعدام گروهی و ضدبشری ۳ زندانی، که  یکی از آنها از اتباع افغانستان می باشد در زندان مرکزی زاهدان به دار آویخته شدند.
این ۳ زندانی روز پنجشنبه ۶ تیرماه جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند و همزمان با انتقال آنها به سلولهای انفرادی تمامی ارتباطهای زندانیان با خانواده هایشان تا به امروز  قطع است.
اسامی زندانیانی که صبح امروز در زندان مرکزی زاهدان اعدام شدند به قرار زیر می باشد:
۱ـ عارف نورزهی ۳۷ ساله از اتباع افغانستان ،وی ۱۱ ماه  در بند ۵  زندان مرکزی زاهدان زندانی بود
۲ـ شیر محمد کاشانی ۳۰ ساله ،که به مدت ۲ سال در بند ۷ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود
۳ـ قربانعلی سوری ۵۵ ساله ، او ۱۳ سال در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان زندانی بود.
رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای پس از وقفه ای کوتاه در اعدام های گروهی  به منظور برگزاری انتصابات ریاست جمهوری و اعلام درصد نجومی شرکت کنندگان در انتصاباتش به منظور کسب مشروعیت برای خودش بلافاصله برای  تشدید فضای رعب و وحشت در جامعه موج جدید اعدامها را آغاز نموده است.
این اعدامها با تایید و دستورآخوند صادق لاریجانی منصوب ولی فقیه در قوه قضاییه صورت می گیرد همچنانکه وی در مصاحبه تلویزیونی اش صراحتا اعلام کرد که اعدام ها امنیت روانی آنها را تامین می کند و بر ادامه اعدام ها تاکید نمود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، موج جدید اعدام های گروهی در ایران را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و  آخوندها و عوامل همدست  او  به  مراجع قضایی بین المللی  است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۸ تیرماه ۹۲ برابر با ۲۹ ژون ۲۰۱۳
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

0 comments:

Post a Comment