• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 14, 2013

مرزهای سه استان بسته شده‌اند

Posted by UNITY4IRAN On 1:51 PM No comments

رادیو آلمان: علی عبداللهی، معاون امنتیت انتظامی وزیر کشور تایید کرد که در سه استان ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی مرزها بسته شده‌اند. به گفته مقامات امنیتی این اقدام به منظور جلوگیری از ایجاد خلل در روند انتخابات انجام گرفته است.
عبداللهی گفت: «ما اگر احساس کنیم جایی مشکل وجود دارد در آن منطقه مرزها را خواهیم بست و در همین راستا به استانداری‌های مرزی ابلاغ کرده‌ایم که اگر مشکل امنیتی دارید، در خواست دهید تا ما هماهنگی‌های لازم را در این باره انجام دهیم. در این رابطه استان‌هایی درخواست داشتند و بستن مرز در چند نقطه در شورای امنیت کشور تصویب شد.»
هنوز از میزان مشارکت مردم آماری در دست نیست
صولت مرتضوی، دبیر ستاد انتخابات اعلام کرد که هنوز آماری از میزان مشارکت مردم در دست نیست. وی در باره حضور نام نامزدهای انصرافی توضیح داد که به صدا و سیما اعلام کردیم که نام "آقایان عارف و حداد عادل از فهرست حذف شده است."
وی تصریح کرد که از حضور هیچ‌یک از ناظران یا نمایندگان نامزدها که دارای کارت بوده‌اند، در شعب جلوگیری نشده است. مرتضوی تاکید کرد که تا کنون هیچ شعبه‌ای نیز درخواست تعرفه‌ی جدید نکرده است.
تمدید قطعی زمان انتخابات و اعلام سریع‌ نتایج
محمد نجار، وزیر کشور درباره اعلام نتایج اظهار داشت: «اعلام نتایج با دقت و شفافیت بیشتری نسبت به دوره‌های گذشته و همچنین با سرعت بیشتری اعلام می‌شود.»
نجار افزود: آنچه در قانون اساسی و انتخابات کشور است بدون هیچ گونه خدشه‌ای اجرایی می‌شود. وی درباره احتمال زمان تمدید رای‌گیری گفت: «با توجه به حضور پر شور مردم مهلت اخذ رای قطعاَ تمدید خواهد شد.»

0 comments:

Post a Comment