• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 29, 2013

جعفر پناهی عضو آکادمی اسکار شد

Posted by UNITY4IRAN On 11:35 AM No comments

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اخیرا از ۲۷۶ نفر از اهالی سینما از سراسر جهان برای عضویت در آکادمی اسکار دعوت به عمل آورده است که نام «جعفر پناهی» نیز در این میان به چشم می‌خورد.
به گزارش فارس به نقل از سایت خبری «دِد لاین»، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی که قریب به 6 هزار عضو دارد اخیرا از 276 نفر دیگر از اهالی سینمای جهان برای عضویت در این آکادمی دعوت به عمل آورده است که «جعفر پناهی» فیلم‌ساز معاند نظام جمهوری اسلامی نیز یکی از آنهاست.
«جعفر پناهی» از جمله سه نفری است که در چند بخش از آکادمی اسکار عضو شده‌اند.
«هاوک کوچ»، رئیس جدید آکادمی اسکار گفت: افراد انتخاب شده از بهترین‌های صنعت فیلمسازی عصر امروز هستند. آنها با استعداد و خلاقیت‌شان قوه تخیل مخاطب را در سراسر جهان در اختیار خود گرفته‌اند و من با افتخار ورود هر یک از آنها را به آکادمی اسکار تبریک می‌گویم.
در میان افراد دعوت شده به آکادمی اسکار 23 بازیگر از جمله «جنیفر لوپز»، «امانوئل ریوا» (بازیگر فیلم برنده اسکار «عشق») و «کریس تاکر» (بازیگر فیلم نامزد اسکار «ساعت شلوغی» و «کتاب بارقه امید»)/ 20 فیلمبردار / 3طراح لباس/ 10 طراح صحنه/ 15 کارگردان از جمله «جعفر پناهی» و «استیو مک‌کوئین»/ 42 مستندساز و ... حضور دارند.
«جعفر پناهی»، در جریان فتنه سال 88 به علت فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی دستگیر و بر اسال حکم دادگاه، به اتهام «اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به 6 سال حبس تعزیری و 20 سال محرومیت از فیلمسازی و همچنین محرومیت از سفر به خارج از ایران محکوم شد ولی با این حال وی در چند وقت اخیر مورد توجه خاص رسانه‌ها و جشنواره‌های غربی قرار گرفته است و فیلم‌های غیرقانونی وی را نیز نمایش می‌دهند.

0 comments:

Post a Comment