• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 19, 2013

اپوزیسیون سوریه، همه راه حل‌های سیاسی را منوط به عزیمت بشار اسد کرد

Posted by UNITY4IRAN On 7:28 PM No comments

رادیو فرانسه: بیانیه اپوزیسیون مدعی شده است بشار اسد که به هیچ وجه حاضر به ترک قدرت نیست تنها منبع تروریسم در سوریه بشمار می‌رود.
بلافاصله پس از انتشار اطلاعیه کشورهای بزرگ جهان در همایش معروف به "گروه ٨ "* که در آن تشکیل جلسه "ژنو ٢" برای سوریه مورد توافق شکننده همگان قرار گرفت، اپوزیسیون این کشور با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که «ما آماده پذیرفتن و متعهد شدن در مقابل همه راه حل‌های سیاسی بقصد پایان دادن به حمام خون در سوریه هستیم. اینکار باید بقصد تحقق آرزوهای مردم سوریه با چشم انداز سقوط رژیم اسد و برپائی محاکمی برای محاکمه کلیه کسانی باشد که علیه مردم این کشور دست به اقدامات جنایتکارانه زده اند.»
این بیانیه اضافه کرده است که اپوزیسیون کشور برای تحقق این اهداف آماده است تا به هر وسیله ای از جمله بکارگیری سلاح نظامی متوسل شود.
بیانیه مدعی شده است که بشار اسد که به هیچ وجه حاضر به ترک قدرت نیست و «تنها منبع تروریسم در سوریه بشمار می رود.»
در واقع کنفرانس "گروه ٨ " بدلیل مخالفت روسیه نتوانست کار دیگری جز پذیرفتن "ژنو ٢" انجام دهد. مسکو اصرار دارد که در این نشست نه فقط باید نمایندگان رژیم سوریه شرکت داشته باشند بلکه هدف این جلسه نباید تسلیم رژیم باشد.
امروز همچنین باراک اوباما که در آلمان بسر می برد پس از مذاکره با همتای آلمانی اش در یک مصاحبه مطبوعاتی درباره سوریه گفت که نمی تواند جزئیات کمک های نظامی را که قرار است در اختیار اپوزیسیون سوریه بگذارد فاش سازد.
هفته گذشته برای اولین بار آمریکا اعلام کرد که می خواهد اسلحه سبک در اختیار شورشیان سوری بگذارد. با این حال آمریکا مایل نیست اطلاعات بیشتری در این باره به رسانه‌ها بدهد.

0 comments:

Post a Comment