• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 17, 2013

اتهام به مشاور میرحسین موسوی در ارتباط با خروج ارز از ایران

Posted by UNITY4IRAN On 8:27 PM No comments

آژانس کُردپا: مقامات امنیتی حکومت اسلامی ایران از بازداشت افرادی که بصورت غیرقانونی ارز به خارج منتقل می‌کردند، خبر داد.
خبرگزاری نیمه‌رسمی فارس به نقل از یک مقام امنیتی گزارش داد: چند تن از عوامل فتنه‌گر که از طریق خروج غیرقانونی و انبوه ارز به اقتصاد کشور آسیب می‌زدند، بازداشت و مقادیر معتنابهی ارز خارجی از آنها کشف و ضبط شد.
دولت ایران، معترضان بعد از انتخابات سال ٨٨ را فتنه‌گر می‌نامند، اصطلاحی که نخستین‌بار رهبر حکومت اسلامی ایران آن را بکار بُرد.
مقام امنیتی مزبور که نامش فاش نگردیده مدعی است که این گروه با "اردشیر امیر ارجمند"، و با "سید علیرضا بهشتی" مرتبط هستند و به قاچاق انبوه ارز می‌پرداختند.
اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی در انتخابات سال ٨٨ بود که بعدها مجبور به خروج از ایران شد.
گزارش در ادامه به "رد پای یک سرویس اطلاعاتی اروپایی" اشاره می‌کند و از سفارت فرانسه که اقدام به "ارائه فوری ویزا" می‌کرده، نام می‌برد.
این مقام آگاه امنیتی، برادر مشاور ارشد میرحسین موسوی را به نقش رابط میان سازمان مجاهدین خلق و سرویس امنیت داخلی فرانسه (D.S.T) متهم می‌کند.
تاکنون رسانه‌های متعلق به جنبش سبز به این گزارش فارس واکنشی نشان نداده‌اند.
یک روز بعد از کاهش ٣٠٠ تومانی نرخ دلار در بازارهای ایران، عصر روز گذشته قیمت دلار بار دیگر٨٠ تومان افزایش یافت.
انتشار این گزارش از رسانه‌ی متعلق به سپاه پاسداران درحالی است که انتخابات ریاست جمهوری دور یازدهم با انتخاب حسن روحانی به پایان رسیده و رئیس جمهور هفتم تاکنون از اظهار نظر صریح در باره اعتراضات پس از انتخابات بحث‌برانگیز سال ۱۳۸۸ و ادعای معترضان مبنی بر تقلب انتخاباتی، درگیری‌های پس از آن و بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی خودداری کرده است.

0 comments:

Post a Comment