• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 3, 2013

شکست تیم ملی فوتبال آلمان از آمریکا در دیداری آزمایشی

Posted by UNITY4IRAN On 10:48 AM No comments

 رادیو آلمان: تیم ملی فوتبال آلمان در پیکاری دوستانه مقابل ملی‌پوشان آمریکا با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد. سرمربی‌گری تیم آمریکا را یورگن کلینزمان برعهده دارد که سرمربی فعلی آلمان، یواخیم لوو زمانی دستیار او بود.
روز یکشنبه (۲ ژوئن) تیم ملی فوتبال آلمان در غیاب شمار زیادی از مهره‌های کلیدی خود در دیداری دوستانه و آزمایشی رویاروی تیم ملی آمریکا قرار گرفت. این مصاف در عین حال رویارویی سرمربیان دو تیم نیز بود که زمانی همکار یکدیگر بودند.
در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان که یورگن کلینزمان، سرمربی کنونی آمریکا هدایت ملی‌پوشان آلمان را برعهده داشت، یواخیم لوو، سکاندار فعلی تیم آلمان دستیار او بود.
دیدار میان دو تیم که در حضور بیش از ۴۷ هزار تماشاگر در واشنگتن برگزار شد، به مناسبت یکصدمین سالگرد بنیانگذاری فدارسیون فوتبال آمریکا انجام می‌گرفت. در پایان نیز این ملی‌پوشان آمریکا بودند که توانستند مهمان آلمانی خود را ۴ بر ۳ شکست دهند.
حضور تیم‌های بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند در فینال لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا (۲۵ مه) و همچنین مصاف بایرن مونیخ و اشتوتگارت در فینال جام حذفی آلمان (۱ ژوئن) سبب شده بود که شمار زیادی از مهره‌های کلیدی تیم ملی فوتبال آلمان در بازی دوستانه مقابل آمریکا غایب باشند.
از این رو یواخیم لوو، سرمربی آلمان چاره‌ای جز این نداشت که با ترکیبی کاملا متفاوت راهی آمریکا شود و شماری از چهره‌های جوان را که در فصل گذشته بوندس‌لیگا خوش درخشیده بودند، محک زند.
ملی‌پوشان آلمان در دیدار با آمریکا در مجموع ضعیف ظاهر شدند و تا دقیقه ۷۹ حتی ۴ بر یک از حریف عقب بودند. گل‌های کروزه و دراکسلر در دقایق ۷۹ و ۸۱ اگر چه نتوانستند در نهایت منجی آلمان شوند، اما سبب شدند که از سنگینی نتیجه کمی کاسته شود.
یورگن کلینزمان، سرمربی آلمانی تیم آمریکا پس از بازی گفت: «برای ما در وهله نخست مهم بود که این بازی به مناسبت صدمین سال تاسیس فدراسیون فوتبال آمریکا صورت گیرد. ما شاهد جشن زیبایی بودیم. پیکار زیبایی هم دیدیم که نباید آن را در نهایت چندان جدی بگیریم. در واقع فرصتی بود تا بتوانیم به وظایف و ماموریت‌هایی که در راستای جام جهانی ۲۰۱۴ در پیش داریم، بنگریم.»

0 comments:

Post a Comment