• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 18, 2013

هشدار به مسافران حج، مرگ ۴ نفر دیگر بر اثر بیماری جدید در عربستان

Posted by UNITY4IRAN On 11:26 AM No comments

رادیو آلمان: وزارت بهداشت و درمان عربستان از مرگ ۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری ویروسی جدید در این کشور خبر داده است. آمریکا به مسلمانانی که قصد سفر حج در سال جاری را دارند، هشدار داده که اقدام‌های احتیاطی لازم را به عمل آورند.
مجله علمی "لانست" به نقل از منابع پزشکی از مرگ ۴ نفر دیگر در عربستان سعودی بر اثر ابتلا به "کروناویروس" خبر داده‌اند. این بیماری تا کنون ۵۸ نفر را مبتلا کرده و جان ۳۳ نفر را گرفته است.
این خبر را وزارت بهداشت و درمان عربستان سعودی در ریاض اعلام کرده است. این افراد بر اثر ابتلا به "کروناویروس" یا سندروم تنفسی ویروسی خاور میانه (MERS-CoV) جان خود را از دست داده‌اند.
این ویروس از همان خانواده ویروسی است که موجب شیوع بیماری سارس یا "سندروم تنفسی حاد شدید" می‌شود.
با احتساب آمار جدید شمار قربانیان بیماری "کروناویروس" در عربستان سعودی به ۳۳ می‌رسد.
عربستان می‌گوید، سه نفر دیگر نیز در این کشور به این بیماری مبتلا هستند. یکی از آنها مردی ۴۲ ساله در استان شرقی این کشور است. دیگری زنی ۲۳ ساله در ریاض، پایتخت عربستان و بیمار دیگر کودکی ۲ ساله است که در بیمارستانی در شهر جده بستری است.
علائم بیماری
علائم بیماری "کروناویروس" شبیه علائم بیماری گریپ است. این بیماری می‌تواند باعث ضایعات کلیوی و التهاب شدید ریه نیز شود. سرفه، تب و ذات‌الریه در بسیاری موارد گزارش شده است.
این بیماری بیش از همه در کشورهای حاشیه خلیج فارس، به‌ویژه در عربستان شایع شده است. مقام‌های آمریکا از مسلمانانی که قصد دارند، به منظور شرکت در مراسم حج در ماه اکتبر سال جاری راهی عربستان شوند خواسته‌اند، اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورده تا به این بیماری دچار نگردند.

0 comments:

Post a Comment