• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 5, 2013

ایران باید به‌فوریت به مطالبات آژانس انرژی اتمی تن در دهد

Posted by UNITY4IRAN On 5:47 PM No comments

رادیو فرانسه: این اطلاعیه نسبت به ناکامی آژانس در رسیدن به توافق با ایران، پس از این همه کوشش، احساس نگرانی می کند و از این رو بر ضرورت رسیدن به یک توافق فوری و نیز اجرای آن توسط ایران اصرار می ورزد.
" ما تاکید می کنیم که بسیار اساسی است و فوریت دارد که ایران برای رفع نگرانی های اژانس بین المللی انرژی اتمی با آن همکاری کند."
این سخنان بخشی از اطلاعیه ایست که صبح امروز توسط نمایندگان کشورهای پنج بعلاوه یک در آژانس اتمی تهیه و منتشر شد.
این اطلاعیه  نسبت به ناکامی  آژانس در رسیدن به توافق با ایران، پس از این همه کوشش، احساس نگرانی می کند و از این رو بر ضرورت رسیدن به یک توافق فوری و نیز اجرای آن توسط ایران اصرار می ورزد..
این بیانیه توسط پنج کشور عضو شورای امنیت بعلاوه آلمان امضاء شده است و صبح امروز در اجلاس شورای حکام توسط نماینده المان در سازمان انرژی اتمی قرائت شد.
دوشنبه گذشته دبیر کل آژانس یوکیا آمانو ، ناامیدی خود را از ادامه مذاکرات با ایران ابراز کرد و گفت که آخرین دور مذاکرات با ایران که از ژانویه 2012 آغاز شده است، به هیچ وجه به نتیجه ای نمی رسد و تکرار مکررات شده است.
بروایت خبرگزاری فرانسه، پس از ده همایش بقصد مذاکره، دو طرف نتوانستند به توافقی دست یابند که به آژانس اجازه دهد این موضوع را کنترل کند که آیا ایران قبل از سال 2003 توانسته است امکان ساختن سلاح اتمی را فراهم کند یا نه؟
علاوه بر این اینک بیش از یکسال است که آژانس از تهران می خواهد که اجازه بازدید از قرارگاه نظامی پرچین را صادر کند، تا آژانس بتواند بفهمد که آیا ایران در آنجا آزمایش اتمی انجام داده است یا نه؟
دبیر کل آژانس اینک ماههاست به یاری برخی تصاویر گرفته شده توسط ساتلیت، ایران را متهم می کند که اثرات این آزمایش ها را پاک کرده است.
اینک نمایندگان کشور های پنج بعلاوه یک در اطلاعیه امروزشان بار دیگر تقاضای بازدید از پارچین را مطرح کرده اند.
امضا کنندگان این اطلاعیه نگرانی عمیق خود را از ادامه فعالیت های اتمی ایران بویژه در عرصه هائی همچون غنی سازی اورانیوم که با قطعنامه های شورای امنیت سازگار نیست، اعلام کرده اند.

0 comments:

Post a Comment