• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 18, 2013

سی درصد عمل‌های جراحی با داروهای بیهوشی از رده خارج انجام می‌شود

Posted by UNITY4IRAN On 11:24 AM No comments

آفتاب: حمیدرضا عزیزی فارسانی با تایید ورود داروهای بیهوشی هندی و چینی بی‌کیفیت به کشور٬ افزود: امروزه داروهای با کیفیت بیهوشی، محصول کشورهایی مانند آمریکا٬ سوئد٬ سوییس و آلمان است که متاسفانه به دلیل اعمال تحریم‌ها ضد ایران، از ورود این داروها به کشور جلوگیری شده است.
نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: اگرچه تحریم دارویی برخلاف اصول مورد تاکید در منشور حقوق بشر است اما ما در حال حاضر با چنین مشکلی روبرو هستیم بنابراین مجبور به وارد کردن داروهای بیهوشی از کشورهایی مثل چین و هند هستیم.
این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه به طور حتم کیفیت داورهای بیهوشی چینی و هندی بسیار پایین‌تر از داروهای کشورهای اروپایی است٬ تصریح کرد: نمونه تولیدات داخلی این داروها نیز دارای کیفیت مطلوبی نیست که همین امر باعث شده ما در استفاده از داروهای بیهوشی با مشکل مواجه شویم.
عزیزی فارسانی٬ یادآور شد: نمایندگان کمیسیون بهداشت ودرمان بارها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت سازمان غذا و دارو تذکر داده‌اند تا هرچه سریع‌تر این معضل را رفع کنند اما متاسفانه همچنان شاهد ورود داروهای بیهوشی بی‌کیفیت چینی و هندی به داخل کشور هستیم.
استفاده از داروهای بی‌کیفیت بیهوشی منجر به مسمومیت دارویی می‌شود
وی در تشریح عوارض استفاده از داروهای بیهوشی بی‌کیفیت٬ تاکید کرد: بعضی از این داروها شل کننده هستند و اگر از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند تاثیرگذاری کمتری بر بیمار دارد، در بعضی مواقع نیز استفاده از این داروها منجر به مسمومیت دارویی می‌شود.
نماینده مردم کیار٬ کوهرنگ٬ اردل و فارسان در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه به دلیل کمبود داروهای بیهوشی برخی پزشکان مجبور به استفاده از داروهای از رده خارج هستند٬ افزود: این داروهای بیهوشی با نام هالوتان٬ مدت‌ها است که از رده خارج شده اما متاسفانه امروزه به دلیل کمبود داروی بیهوشی و افزایش قیمت آن٬ حدود ۳۰ درصد از عمل‌ها به وسیله این داروی بیهوشی انجام می‌شود که عوارض کبدی را برای بیماران در پی دارد.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی٬ درباره پیگیری این کمیسیون نسبت به ورود داروهای بی‌کیفیت چینی و هندی٬ گفت: به طور حتم استفاده از داورهای بیهوشی باکیفیت٬ عوارض کمتری را برای بیماران به همراه خواهد داشت؛ بدیهی است کمیسیون بهداشت و درمان نسبت به ورود این داروها واکنش نشان داده و آن را پیگیری خواهد کرد.

0 comments:

Post a Comment