• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 5, 2013

ایران با شکست قطر به جام‌ جهانی برزیل نزدیک‌تر شد

Posted by UNITY4IRAN On 2:42 AM No comments

رادیو آلمان: تیم ملی فوتبال ایران در چهارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل میهمان قطر بود. ایران این بازی را با نتیجه یک بر صفر به سود خود به پایان برد. به این ترتیب ایران برای صعود به جام جهانی امیدوار ماند.
روز سه‌شنبه ۱۴ خرداد ماه (۴ژوئن) تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه السعد قطر مقابل تیم ملی این کشور به میدان رفت. ایران، برای آن‌که بتواند همچنان به حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل امیدوار باشد، نیاز به پیروزی در مقابل تیم میزبان خود داشت.
ایران این بازی را با رحمان احمدی (دروازه‌بان)، سید جلال حسینی، امیر حسین صادقی، هاشم بیک زاده، پژمان منتظری، جواد نکونام، آندو تیموریان، مجتبی جباری، خسرو حیدری، رضا قوچان نژاد و مسعود شجاعی آغاز کرد، در حالی که کارلوس کی‌رش سرمربی این تیم به علت محرومیت از جایگاه تماشاگران تیمش را هدایت می‌کرد.
تیم ملی ایران با آن‌که در ۲۰ دقیقه اول بازی بهتری را ارئه کرد، نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه قطر ایجاد کند. در این دقایق بازیکنان ایران با چند شوت از راه دور تلاش کردند که دوازه‌ی میزبان را باز کنند.
بهترین موقیت گل‌زنی بازیکنان قطر در دقیقه ۳۱ از حرکت عمقی حسن هایدوس به دست آمد که شوت این بازیکن به تیرک دروازه ایران اصابت کرد.
ده دقیقه بعد مسعود شجاعی فرصت داشت که از روی یک ضربه ایستگاهی دروازه قطر را باز کد که واکنش قاسم برهان دروزاه‌بان قطر، توپ را راهی کرنر کرد.
در ادامه ضربه کرنر قوچان‌نژاد با یک ضربه سر در محوطه شش قدم توپ را راهی دروازه قطری‌ها کرد که این بار نیز قاسم برهان تسلیم نشد و بهترین موقعیت ایران در نیمه اول را ناکام گذاشت. به این ترتیب نیمه اول بازی با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت.
پیروزی ایران در نیمه مربیان
نیمه دوم بازی با حملات ایران آغاز شد. در دقیقه ۵۳ مسعود شجاعی در یک موقعیت عالی گل ‌زنی قرار گرفت که مدافع قطر مانع گل‌زنی مهاجم ایران شد و توپ را راهی کرنر کرد.
در ادامه بازی ایران اشتیاق بیشتری برای گل زدن از خود نشان داد تا در دقیقه ۶۶ بازی رضا قوچان نژاد توانست دروازه قطر را باز کند و تیم فوتبال ایران را یک بر صفر پیش بیندازد.
بازیکنان قطر در ادامه بازی تلاش کردند که نتیجه را جبران کنند اما در خلق موقعیت‌های گل‌زنی موفقیت چندانی کسب نکردند. بازیکنان ایران در ادامه بازی را اداره کردند و چند موقعیت خوب هم به‌دست آوردند که حاصلی برای این تیم نداشت و بازی در نهایت یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.
با این نتیجه ایران از شش بازی صاحب۱۰ امتیاز شد و شانس خود برای صعود به جام جهانی را حفظ کرد. ازبکستان با همین تعداد بازی و ۱۱ امتیاز تا پیش از بازی کره و لبنان در مکان اول قرار دارد. ایران هفته آینده در تهران مقابل لبنان به میدان خواهد رفت.

0 comments:

Post a Comment