• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 18, 2013

ممانعت از درمان پزشکی اشکان ذهابیان

Posted by UNITY4IRAN On 8:54 AM No comments

با گذشت حدود یک ماه از بازداشت اشکان ذهابیان، خانواده این فعال دانشجویی زندانی تاکنون نتوانسته اند داروهای او را بدستش برسانند و شرایط جسمانی وی روزبروز رو به وخامت می گذارد.
اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسیِ مشهد و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت صبح روزِ دوشنبه ۶ خرداد ماه ۱۳۹۲ با حمله نیروهای امنیتی به منزلش برای بار چهارم بازداشت، وبه زندانِ متی کلای بابل منتقل شد.
به گزارش جرس، این فعال سیاسی که در اثر تحمل انفرادی های طولانی در سه بازداشت اخیر و اعتصاب غذا و عدم رسیدگی پزشکی و فراهم نبودن امکانات مناسب در زندان از ناحیه معده، کمر و گردن دچار آسیب شده بود که در این دوره بازداشت، بیماریش رو به وخامت گذاشته است و امکانات درمانی مناسب در زندان برای او وجود ندارد. پزشکان زندان اعلام کرده اند که به علت عدم امکانات پزشکی امکان درمانش در بهداری زندان وجود ندارد.
همچنین، با توجه به غیر بهداشتی بودن محیط زندان، وی به بیماری پوستی و گوش مبتلا شده که داروهای موجود در زندان کمکی به بهبودی آنها نمی کند و مامورین زندان از دریافت دارو از خانواده این زندانی سیاسی ممانعت می کنند.
گفتنی است، این فعال انتخاباتی ستاد جوانان هاشمی رفسنجانی پس از رد صلاحیت شدن آقای هاشمی بازداشت شد.
ماموران امنیتی بدون فرستادن احضاریه او را با ضرب و شتم در منزل پدری اش بازداشت کرده و برای اجرای حکم هشت ماهه اش به زندان متی کلا انتقال دادند.
اشکان ذهابیان خطاب به حسن روحانی: کرامت و منزلت را به مردم ایران بازگردانید
دانشجونیوز: اشکان ذهابیان، دانشجوی زندانی، در پیامی از زندان متی کلای بابل خطاب به حسن روحانی می گوید که "پاسدار رای مردم و مجری قانون اساسی و بندهای فراموش شده این قانون باشید، تا با منطق و مصالحه ایی که از حضرت عالی سراغ داریم کرامت و منزلت را چه در سطح داخلی و چه در سطح بین الملل به مردم ایران باز گردد".
این فعال دانشجویی در بخش دیگری از پیام خود می افزاید: "بی تردید نقش جوانان پر شور و شعور کشورم در این پیروزی بزرگ ستودنی است. بر خود می بالم که در میان شما مردمان خوب و فهیم و وطن خواهان سر افراز در این مشارکت همراه بوده ام. امیدوارم این شکوه ماندنی تاریخی، سرآغازی برای تحول و آبادانی و تجدید عزمت برای همه ایرانیان باشد".
اشکان ذهابیان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسی مشهد، ۶ خرداد ماه، برای گذراندن دوران هشت ماه حبس، بازداشت شد.
این عضو سابق شورای مرکزی فراکسیون مدرن انجمن های اسلامی دانشگاه های فردوسی و علوم پزشکی مشهد پیش از این به دلیل فعالیت های سیاسی از دانشگاه فردوسی مشهد اخراج شده بود.
متن کامل پیام اشکان ذهابیان در ادامه آمده است:
حضور مردم شریف و سربلند وطنم ایران
مشارکت شور آفرین شما در انتخابات خرداد ماه موجبات عزت مصلحان وخیرخواهان ایران را فراهم کرد و بار دیگر شکوه ایران را به رخ بداندیشان و کینه توزان این سرزمین کشید.
بی تردید نقش جوانان پر شور و شعور کشورم در این پیروزی بزرگ ستودنی است. بر خود می بالم که در میان شما مردمان خوب و فهیم و وطن خواهان سر افراز در این مشارکت همراه بوده ام. امیدوارم این شکوه ماندنی تاریخی، سر آغازی برای تحول و آبادانی و تجدید عزمت برای همه ایرانیان باشد.
لازم است به رسم ادب و اخلاق، از پایمردی بزرگ مرد تاریخ دوران معاصر، حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی و عالم فکور و دانشمند مصلح، آقای دکتر سید محمد خاتمی و سمبل ایثار و تصمیم ساز بزرگ برای احیای اصلاح کشورم جناب آقای دکتر عارف در خلق این پیروزی بزرگ، خاضعانه به عنوان فرزند کوچک این مرز و بوم تقدیر و تشکر نمایم.
جناب آقای روحانی
در خاتمه از جنابعالی خواهشمندم پاسدار رای مردم و مجری قانون اساسی و بندهای فراموش شده این قانون باشید، تا با منطق و مصالحه ایی که از حضرت عالی سراغ داریم کرامت و منزلت را چه در سطح داخلی و چه در سطح بین الملل به مردم ایران باز گردد.
با احترام
اشکان ذهابیان

0 comments:

Post a Comment