• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

شورشیان سوریه اعضای خانواده‌ مقامهای حکومتی را گروگان می‌گیرند

Posted by UNITY4IRAN On 11:33 AM No comments

رادیو آلمان: بنا بر خبر‌های رسیده مخالفان مسلح حکومت سوریه اعضای خانواده مقام‌های حکومتی سوریه را می‌ربایند تا ‌آن‌ها را با افراد دستگیر شده صفوف خود معاوضه کنند.
وب‌سایت مخالف حکومت سوریه «زمان الوصل» گزارش داده است که چند هفته پیش شورشیان سوری در شهر حلب پسر ژنرال علی مملوک، رئيس اداره امنیت ملی را ربوده‌اند، وی چندی بعد در یک معاوضه با حکومت سوریه دوباره آزاد شده است.
در ماه مه گذشته نیز شورشیان پدر ۸۴ ساله فاضل مقداد، معاون ولید معلم، وزیر خارجه سوریه را ربوده بودند. او را سه هفته بعد در مقابل ده‌ها تن از زندانیان آزاد کردند.
مخالفان حکومت سوریه تاکنون بارها تلاش کرده‌اند با ربودن سربازان سوری به هدف خود برسند ولی این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداده است.
تعویض ۴۸ ایرانی در مقابل ۲۰۰۰ زندانی مخالف
سال گذشته در یک معاوضه بزرگ، مخالفان سوریه ۴۸ گروگان ایرانی را در مقابل اسرای خود در زندان‌های سوریه آزاد کردند. حکومت سوریه در مقابل ۲۰۰۰ نفر از مخالفان را آزاد کرد.
شورشیان سوریه همواره نسبت به دخالت ایران و حزب‌الله لبنان در جنگ داخلی سوریه هشدار داده‌اند. بسیاری از تحلیلگران معقتدند که سقوط بشار اسد، موقعیت ایران را در منطقه به شدت تضعیف خواهد کرد. برخی حتی بر این باورند که چنین تحولی می‌تواند "سقوط" جمهوری اسلامی را به دنبال داشته باشد.
حزب‌الله لبنان که پشتیبانی ایران را دارد نیز علنا اعلام کرده اجازه نمی‌دهد اسد برکنار شود. نیروهای حزب‌الله در هفته‌های اخیر به طور گسترده در نبرد داخلی در شهر قصیر سوریه برعلیه مخالفان اسد جنگیدند.

0 comments:

Post a Comment