• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 9, 2013

احمدی‌نژاد: دخالتی در مذاکرات هسته‌ا‌ی ندارم، خودشان مسئول‌اند

Posted by UNITY4IRAN On 10:32 AM No comments

رادیو آلمان: احمدی‌نژاد گفته: «افرادی که اول تحریم را انکار می‌کردند حالا مقصر را دولت می‌دانند». دولت احمدی‌نژاد پیشتر خواستار پاسخگویی به انتقادات کاندیداها از دولت در مناظرات شده بود که چنین فرصتی در "صدا و سیما" به دولت داده نشد.
محمود احمدی‌نژاد شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ گفته: «نمی‌خواهم وارد بحث مذاکرات هسته‌ای شوم چون خودشان مسئولند و می‌دانند چه باید بکنند و کاری به آن ندارم و دخالتی هم ندارم، اما معتقدم باید ایران را ساخت».
به گزارش خبرگزاری "ایسنا"، محمود احمدی‌نژاد که در مراسم بهره‌برداری از یک خط راه‌آهن سخن می‌گفت ادامه داد: «عده‌ای ارز و سکه خریداری کردند و با دشمن همراه شدند تا به بازار فشار آورند و می‌خواهند همه موجودیت ایران را با این مساله زیر سوال ببرند. این افراد همان‌هایی هستند که اول تحریم را انکار می‌کردند و دم از مشکلات داخلی می‌زدند اما حالا مقصر را دولت می‌دانند».
احمدی‌نژاد: آن‌قدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه‌‌دان شما پاره شود!
محمود احمدی‌نژاد آذر ۱۳۸۲ با اشاره به قطعنامه‌شورای امنیت علیه ایران گفته بود: «آن‌قدر قطعنامه بدهيد تا قطعنامه‌‌دان شما پاره شود». با گذشت زمان و آشکار شدن تاثیر تحریم‌های بین‌المللی اما اصولگرایان دولت و نزدیکان دولت را به نادیده گرفتن نقش تحریم‌ها متهم می‌کنند.
از جمله در مناظرات انتخاباتی سال ۹۲ برخی نامزدها از این‌که محمود احمدی‌نژاد قطعنامه‌ها را "کاغذپاره" خوانده است انتقاد کردند.
محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود همچنین از کسانی انتقاد کرد که به گفته او "ساده‌زیستی دولت را به تمسخر می‌گیرند". او گفت: «متاسفانه در دعواهای به ظاهر سیاسی، خیلی حقایق پنهان و معیارها عوض می‌شود».
به نظر می‌رسد سخنان محمود احمدی‌نژاد پاسخ به بخشی از انتقاداتی است که توسط نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری علیه او در مناظرات تلویزیونی مطرح شده است.
دفتر هیات دولت محمود احمدی‌نژاد از "صدا و سیما" خواسته بود: «فرصت و زمان مناسبی را در اختیار قرار دهند تا در فضایی عادلانه به انتقادات مطرح شده، پاسخ داده شود».
در این بیانیه آمده بود در غیر این صورت پاسخ به انتقادات مطرح شده به "طرق مقتضی" داده خواهد شد. فرصت پاسخگویی به احمدی‌نژاد تا کنون از سوی "صدا و سیما" داده نشده است.

0 comments:

Post a Comment