• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 12, 2013

فراخوان وزیر امور خارجه فرانسه برای کمک به نیروهای اپوزیسیون سوریه

Posted by UNITY4IRAN On 7:52 PM No comments

رادیو فرانسه: به دنبال سقوط شهر استراتژیک "القصیر" به دست نیروهای ارتش دولتی، نیروهای مسلح سوری اکنون خود را آماده می کنند تا با کمک نیروهای حزب الله و ایران شهر مهم "حلب" در شمال کشور را از کنترل نیروهای ارتش آزاد سوریه خارج سازند.
با انتشار خبرهائی در مورد قریب الوقوع بودن چنین حمله‌ای، لوران فابیوس- وزیرامورخارجه فرانسه، جامعه جهانی را فراخواند تا از یورش نیروهای رژیم برای تصرف "حلب" جلوگیری نماید.
وزیر امور خارجه فرانسه، گفت اکنون شهر حلب هدف بعدی نیروهای اسد، ایران و حزب‌الله است و باید از پیشرفت آنان به سوی حلب جلوگیری کرد.
فابیوس افزود: باید به هر طریق تعادل توان نظامی میان نیروهای مسلح ارتش آزاد سوریه و نیروهای طرف‌های متخاصم یعنی سوریه، ایران و حزب الله برقرارکرد.
رئیس دیپلماسی فرانسه، باردیگر تصریح کرد که رژیم بشار اسد بطور گسترده ای از سلاح‌های شیمیائی علیه مردم این کشور استفاده می‌کند.
همزمان با این هشدار وزیر خارجه فرانسه، خبرگزاری فرانسه خبرداد که نیروهای ارتش بشار اسد در حال پیشروی به سوی شهر"حُمص" در فاصله نه چندان دور از القصیر هستند.
در این حال، فعالین حقوق بشر سوریه امروز ویدئوئی را انتشار دادند که در آن بینادگرایان سنی سوری، کشته شدن یک گروه ٦٠ نفره از شعیان را جشن گرفته اند. در ویدئو دیده می‌شود که خانه‌های این افراد به آتش کشیده شده است.
در این ویدئوی آماتور از گردان "السادل الامین" نام برده شده است که ده ها تن از شیعیان هوادار بشار اسد را کشته و محل زندگی آنان به آتش کشیده اند.
در این حال مخالفت‌های خشم‌آگین علیه سیاست‌های ایران و حزب الله در سوریه و حضور این دو کشور در جنگ داخلی سوریه همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، فروشگاه های بزرگ امیرنشین کویت در یک اقدام اعتراضی علیه دخالت حزب‌الله و ایران در رویدادهای خونین داخلی سوریه اعلام داشتند که کالاهای ایرانی را تحریم کرده و از فروش آنها خودداری می کنند.
حدود پنجاه شرکت تجاری که فروشگاه‌های بزرگ مایحتاج روزانه شهروندان کویت را تأمین می کنند با انتشار بیانیه ای اعلام داشتند تا اطلاع ثانوی از عرضه کالاهای ایرانی در مکان‌های تجاری خود جلوگیری خواهند کرد.
از سوی دیگر، با افزایش نگرانی‌های امنیتی در بلندی‌های جولان، دولت اطریش نیز کار خارج ساختن نیروهای حافظ صلح خود از این نواحی تحت اشغال اسرائیل را آغاز کرد.
در واشنگتن اعلام شد که جان کری- وزیرامورخارجه آمریکا، در روزهای آینده طی دیداری با همتای انگلیسی خود، ویلیام هیگ، آخرین تحولات سوریه و راههای کمک فوری به نیروهای اپوزیسیون این کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

0 comments:

Post a Comment