• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 14, 2013

معاون احمدی‌نژاد: حضور در انتخابات اعجاب‌آور خواهد بود

Posted by UNITY4IRAN On 8:11 AM No comments

رادیو آلمان: معاون محمود احمدی‌نژاد پیش‌بینی کرد حضور مردم در انتخابات ۲۴ خرداد "اعجاب‌آور" باشد. سازمان بسیج این حضور را نشانه "اعتماد عمیق به نظام" خوانده و خامنه‌ای می‌گوید "فقط دلبسته ایران هم هستید" رای بدهید.
یک روز پیش از آغاز رای گیری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، محمد رضا میرتاج‌الدینی معاون محمود احمدی‌نژاد پیش بینی کرده، حضور مردم در پای صندوق‌های رای "بی‌نظیر، حماسه‌آفرین و اعجاب‌آور" باشد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) میرتاج‌الدینی عصر پنج‌شنبه (۲۳ خرداد/ ۱۳ ژوئن) گفت: «حضور در پای صندوق‌های رای هر چقدر پرشورتر باشد به همان میزان آثار و نتایج خود را در صحنه داخلی و بین‌المللی برجا خواهد گذاشت.»
مقابله با "سلاح دموکراسی و آزادی"
یک روز پیشتر رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای در اظهارات مشابهی گفت: «حضور یکپارچه، متحد، پرشور، قدرتمند و امیدوارانه ملت در انتخابات و حفظ و تقویت اعتماد متقابل مردم و مسئولان موجب یأس دشمن، کاهش فشارها و از دست رفتن کارایی دشمن می‌شود.»
معاون احمدی‌نژاد می‌گوید: «غرب همواره با یك سلاح علیه جمهوری اسلامی ایران در دنیا كار می‌كند كه این سلاح دموكراسی و آزادی است و حضور با شكوه مردم می‌تواند این توطئه را خنثی كند.»
سازمان بسیج ۲۳ خرداد در بیانیه‌ای نوشت حضور انبوه مردم در انتخابات از طرفی "اعتماد عمیق آنان را به نظام اثبات" می‌کند، از طرف دیگر پاسخ کوبنده‌ای است به "کسانی كه با ادعای تقلب در سال ۸۸، سلامت نظام انتخاباتی را زیر سوال" بردند.
ظاهرا این اشاره‌ی بسیجیان بی‌ارتباط با نگرانی اصولگرایان از عدم وحدت بر سر یک کاندیدای واحد و احتمال پشتیبانی گسترده اصلاح‌طلبان از حسن روحانی نیست.
خامنه‌ای: دلبسته نظام هم نیستید رای بدهید
رهبر جمهوری اسلامی گرچه در سخنان روز چهارشنبه‌ی خود ادعاهای بسیجان را تکرار کرده در بخشی از اظهاراتش نشان می‌دهد که در این شرایط حتا از حضور کسانی که چندان "دلبسته نظام" هم نیستند استقبال می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری، خامنه‌ای "حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی را مهمترین و اولین توصیه و خواست خود" اعلام کرد و گفت: «این حضور عمومی، از هر چیز دیگر برای کشور مهمتر است و به همین علت حتی کسانی که فقط دلبسته به ایران هستند، باید در انتخابات حضور یابند.»
در روزهای گذشته خبرگزاری فارس که به نیروهای امنیتی و نظامی وابسته است در گزارشی مدعی شد که شورای نگهبان قصد دارد صلاحیت حسن روحانی را دوباره بررسی کند. این شایعه از سوی عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورا تکذیب شد.
کدخدایی در عین حال در گفتگوی مفصلی با خبرگزاری مهر که متن آن ۲۲ خرداد منتشر شد گفت: «از نظر قانون ما تا خود روز اخذ رای هم امکان بررسی [مجدد] صلاحیت کاندیداها را داریم.»
اتهام افشای اسناد محرمانه به برخی نامزدها
خبرگزاری مهر در گفتگو با کدخدایی شماری از کاندیداها را متهم می‌کند که "اسناد طبقه بندی شده نظام را افشا کردند." سخنگوی شورای نگهبان تاکید می‌کند که تعیین طبقه شده بودن یا نبودن این اسناد بر عهده‌ی کارشناسان است.
ظاهرا منظور از این اشاره، انتقادهای تند اغلب کاندیداها از روند مذاکرات هسته‌ای بوده است. در میان این افراد علی اکبر ولایتی، وزیر سابق خارجه و روحانی، مذاکره‌کننده پیشین هسته‌ای انتقادهای خود به سعید جلیلی را مستند به اطلاعاتی می‌کردند که در اختیار دارند.
ظاهرا در واکنش به همین بحث‌ها و سخنانی که در مورد موافقت خامنه‌ای با توقف غنی‌سازی در دوران خاتمی ابراز شده، رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه گفت: «من درباره بعضی حرف‌هایی که در مناظره‌ها زده شد، حقایق و مطالبی دارم که انشاءالله بعد از انتخابات بیان خواهم کرد.»
علی خامنه‌ای بدون اشاره مستقیم به مذاکرات هسته‌ای می‌گوید: «گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف‌ها را قبول کردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیشتر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته‌های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.»
«تغییر فضای تبلیغات انتخاباتی توسط بسیج»
به رغم اختلاف شدید کاندیداهای انتخابات در مورد مذاکرات هسته‌ای، محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج روز پنج‌شنبه (۲۳ خرداد) ادعا کرد: «بسیج با ترویج گفتمان ولایت فضای تبلیغی کاندیداها را تغییر داد.»
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج، سردار نقدی ادعا می‌کند: «این پدیده که همه کاندیداها چفیه بر گردن انداخته و عکس‌هایی با لباس رزم و بسیجی‌شان را منتشر و بر حق مسلم انرژی هسته‌ای تاکید کردند، نتیجه افزایش بصیرت مردم و غلبه گفتمان اصیل انقلاب در افکار عمومی است.»
به گفته‌ی نقدی برخی از نامزدان انتخابات ابتدا "با لحن نادرست و تحقیرآمیز نسبت به رزمندگان و نیروهای مسلح صحبت می‌کردند" و در مقابل کشورهای غربی "ژست سازشکارانه" می‌گرفتند اما بسیجیان توانستند این فضا را تغییر دهند.
رئیس سازمان بسیج می‌افزاید، همین باعث شد که کاندیداهای انتخابات "هر چه به روزهای پایانی تبلیغ نزدیکتر شدیم مواضع مقاومتی قاطع‌تری نسبت به دشمن ابراز کنند و تاکیدات خیلی جدی تری بر حق مسلم انرژی هسته‌ای داشته باشند."
سردار نقدی با این ادعا که طرح "مواضع سازشکارانه" توسط کاندیداها توطئه رسانه‌ها و قدرت‌های غربی بوده تاکید می‌کند: «این بسیج و بسیجیان هستند که با ترویج گفتمان و اندیشه ناب ولایت و نهضت روشنگری در تمام مساجد، مدارس، دانشگاه ها، ادارات و فضاهای قشری؛ برنامه جنگ روانی دشمن را به شکست کشاندند.»

0 comments:

Post a Comment