• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 26, 2013

پلیس ترکیه با شلیک گاز اشک آور به معترضین در آنکارا حمله کرد

Posted by UNITY4IRAN On 12:58 PM No comments

خبرگزاری تسنیم: پلیس ضدشورش ترکیه امروز چهارشنبه با استفاده از گاز اشک آور و توپ آبپاش سعی کرد تا معترضان در شهر آنکارا را متفرق کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فرانس پرس؛ پلیس ضدشورش ترکیه ضمن حمله به معترضان در شهر آنکارا با گاز اشک آور و توپ های آبپاش، 16 نفر از آنان را نیز دستگیر کرده است.
معترضان با تجمع در محله دیکمن در پایتخت ترکیه سعی داشتند با ایجاد موانعی رفت و آمد در یکی از خیابان های اصلی این شهر را متوقف کنند.
تصاویر منتشر شده توسط تلویزیون محلی ترکیه نشان می دهد که معترضان شعارهایی بر ضد آزاد شدن یک افسر پلیس ترکیه که متهم به ضرب و شتم یک جوان 26 ساله در جریان اعتراضات داخلی این کشور است، سر می دادند. این افسر پلیس ترکیه این جوان 26 ساله را با ضربات شدیدی به شدت مصدوم و زخمی کرده است.
اعتراضات داخلی ترکیه در ابتدا در مخالفت با اقدام دولت برای تخریب پارک گزی در میدان تقسیم استانبول آغاز شد ولی اقدامات خشونت بار و سرکوب گرایانه دولت ترکیه در برخورد با تظاهرات آرام و مسالمت آمیز مردم موجب شد تا این اعتراضات به سایر شهرهای بزرگ ترکیه نیز گسترش یافته و به تظاهرات ضد دولتی تبدیل شود.
از ابتدای اعتراضات داخلی در ترکیه تاکنون 4 نفر کشته و بیش از 8 هزار نفر نیز زخمی شده اند. آمریکا و اتحادیه اروپا به شدت از اعمال شدید زور و خشونت توسط پلیس ترکیه انتقاد کرده اند. روز دوشنبه رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه از شجاعت نیروهای پلیس این کشور در برخورد با معترضان تقدیر و تشکر کرد.

0 comments:

Post a Comment