• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 19, 2013

شعارهای سیاسی و جلوگیری از حضور زنان در جشن فوتبال

Posted by UNITY4IRAN On 11:59 AM No comments

رادیو فرانسه: در حالی پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم کره‌جنوبی و صعود ایران به جام جهانی جشن گرفته شد، که در برخی از تجمعات، شعارهایی سیاسی شنیده می‌شد. همچنین فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که زنان حق ندارد در برنامه استقبال از تیم فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی حضور یابند.
دیروز پس از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی با نتیجه یک بر صفر، و برای دومین بار طی هفته اخیر، گروه‌هایی از مردم ایران در خیابان‌ها به شادی پرداختند.
خبرگزاری مهر امروز نوشت: «پس از پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر کره جنوبی و صعود مستقیم به جام جهانی که برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه صورت گرفت، مردم ایران به خیابان ها ریختند و با پخش شیرینی و شکلات و به صدا درآوردن بوق اتومبیل ها تا ساعاتی از بامداد به جشن و پایکوبی پرداختند.»
اما به گزارش برخی منابع خبری، در تجمعات دیروز شعارهایی در حمایت از جنبش سبز و همچنین علیه برخی از چهره‌های اصولگرا سر داده شد.
همچنین این گزارش‌ها حاکی است که در برخی از شهرهای ایران، پلیس با مردم درگیر شده است.
این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در برنامه استقبال از تیم فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی، از حضور بانوان جلوگیری می‌شود.
در اطلاعیه فدراسیون فوتبال آمده است: «در این مراسم تنها آقایان می‌توانند حضور داشته باشند و از بانوان علاقه مند به تیم ملی درخواست می‌شود تا از آمدن به استادیوم آزادی خودداری کنند.»
این مراسم قرار است امروز چهارشنبه ساعت 17 در ورزشگاه آزادی، برگزار شود.

0 comments:

Post a Comment