• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 4, 2013

مهدی خزعلی به قید وثیقه آزاد شد

Posted by UNITY4IRAN On 9:51 AM No comments

مهدی خزعلی مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسهٔ فرهنگی انتشاراتی اباصالح  به قید وثیقه آزاد شد.
بر اساس گزارشات رسیده به سایت دانشجونیوز، مهدی خزعلی که از نهم آبان ماه سال گذشته در زندان بسر می برد و به رغم داشتن حکم آزادی به قید وثیقه همچنان در بند 209 اطلاعات اوین نگهداری می شد، عصر امروز آزاد شد.
گفتنی است وی پس از با خبر شدن از رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، دست به اعتصاب غذای خشک زده بود.
مهدی خزعلی مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسهٔ فرهنگی انتشاراتی اباصالح است که در پی حوادث پس ار انتخابات سال ۸۸ دستگیر و زندانی شد.
در همان زمان آیت‌الله خزعلی در اعلامیّه‌ای از فرزندش اعلام برائت کرد و مهدی خزعلی نیز در بیانیّه‌ای ضمن تأکید بر ادای احترام به پیشگاه پدر و عرض دست‌بوسی گفت: "می‌فرمایند: اگر پدر راضی نباشد روزهٔ مستحبّی حرام است. می‌گویم که بلی؛ امّا جهاد واجب را می‌شود به امر پدر ترک کرد؟ مسئلهٔ رفع ظلم و استبداد است و بر همگان واجب و اذن پدر شرط نیست.
وی بار دیگر در مهر ماه سال ۸۹ برای بازجویی به اوین منتقل شده و بازداشت شد.
اتهام او اقدام بر علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی اعلام شد. این نویسنده منتقد پس از آزادی برای سومین بار در تیرماه سال نود بازداشت و پس از حدود یک ماه در ۲۳ مرداد به قید وثیقه آزاد شد.
مهدی خزعلی در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در دادگاهی به ریاست قاضی پیر عباسی صادر شد.
خزعلی بار دیگر در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۱ در جلسه ی سرای اهل قلم که به مناسبت روز ۱۳ آبان برگزار شده بود به همراه نزیک ۸۰ نفر بازداشت شد و بلافاصله دست به اعتصاب غذای خشک زد.

0 comments:

Post a Comment