• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 14, 2013

جنتی: اعلام نتیجۀ انتخابات از سوی نامزدها خیانت است

Posted by UNITY4IRAN On 6:04 PM No comments

رادیو فرانسه: دست کم بیش از 50 میلیون و 500 هزار رأی دهندۀ ایرانی امروز برای انتخاب جانشین محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری، و اعضای شوراهای کشور به پای صندوق های رأی فراخوانده شدند.
وزارت کشور جمهوری اسلامی رأی گیری امروز را تا ساعت بیست و یک امشب تمدید کرد. گفته می شود نخستین نتایج انتخابات فردا شنبه اعلام خواهد شد. ستاد انتخاباتی کشور مدعی است که هفتاد درصد واجدین شرایط رأی در استان تهران و سراسر کشور در انتخابات امروز شرکت کرده اند. نرخ مشارکت در آخرین انتخابات ریاست جمهوری ایران 85 درصد اعلام شده بود.
در همین حال، دبیر شورای نگهبان در جای دیگری از سخنانش افزود که در دهمین انتخابات ریاست جمهوری میرحسین موسوی پیروزی خود را پیش از اعلام رسمی نتایج انتخابات اعلام کرد و همین به گفتۀ احمد جنتی منجر به ناآرامی های بعد از دهمین انتخابات ریاست جمهوری شد.
در اظهاراتی جداگانه علی باقری، رییس ستاد انتخابات سعید جلیلی، نیز با اعلام پیش از موعد و غیررسمی نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری از سوی برخی نامزدها مخالفت کرد و گفت که همه باید از نظر و رأی مردم پیروی و به آن تمکین کنند.
آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز که در نخستین ساعات صبح امروز رأی خود را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به صندوق انداخت گفت که حتا اعضای خانواده اش از رأی وی اطلاع ندارند.
رهبر جمهوری اسلامی همچنین از برگزارکنندگان انتخابات خواست که در پاسداری از آرای مردم اهتمام ورزیده و دقت کنند. ستاد انتخاباتی حسن روحانی نیز با انتشار اطلاعیه ای از کلیه رأی دهندگان خواست که مشاهدات و دانسته های خود را در مورد صندوق های رأی به اطلاع ستاد او برسانند.
آیت الله محمد یزدی، رییس جامعۀ مدرسین حوزۀ علمیه قم، نیز مدعی شد که شرایط برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم است. او حضور گستردۀ رأی دهندگان در پای صندوق های رأی را مهمتر از خود رأی دادن دانست و گفت: رأی مردم در درجۀ اول نشانۀ پشتیبانی آنان از جمهوری اسلامی است تا نامزدهای انتخاباتی.

0 comments:

Post a Comment