• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 28, 2013

اسپانیا رقیب برزیل در فینال جام کنفدراسیون‌ها شد

Posted by UNITY4IRAN On 10:30 AM No comments

رادیو آلمان: اسپانیا بار دیگر توانست در یک بازی مهم ایتالیا را شکست دهد و رقیب برزیل در بازی فینال شود.
بر خلاف سال گذشته ایتالیایی‌ها با هوشمندی جادوی اسپانیایی‌ها را بی‌اثر کردند و تنها در ضربات پنالتی مجبور به واگذاری بازی شدند.
در بازی نیمه‌نهایی جام کنفدراسیون‌ها در برزیل تیم اسپانیا به مصاف ایتالیا رفت. در سال گذشته در چارچوب مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا، در بازی فینال، ایتالیا با نتیجه تحقیرآمیز چهار بر صفر بازی را به شاگردان ویسنته دل‌بوسکه واگذار کرده بود.
اما ظاهراَ در جام "بی‌اهمیت" کنفدراسیون‌ها، ایتالیایی‌ها کوشیدند که انتقام باخت سال گذشته را بگیرند. ولی سرانجام پس از ۱۲۰ دقیقه دوئلی نفس‌گیر با ضربات پنالتی و با نتیجه‌ی ۷ به ۶ بار دیگر بازنده از میدان بیرون آمدند. بازی در وقت‌های قانونی و اضافی بدون گل ماند و سرانجام ضربات پنالتی رقیب برزیل در مسابقه پایانی را تعیین کرد.
جان لوئیجی بوفون و ایکر کاسیاس دروازه‌بانان ایتالیا و اسپانیا در مهار ضربات پنالتی نقشی نداشتند. "بونوچی"، مدافع ایتالیا هفتمین پنالتی تیم خود را به بیرون شوت کرد و در مقابل "نواس" با موفقیت ضربه پنالتی را به ثمر رساند و اسپانیا را رقیب برزیل در بازی فینال کرد.
برزیل نیز در روز چهارشنبه (۵ تیر/۲۶ ژوئن) توانسته بود با نتیجه ۲ بر یک از سد اروگوئه بگذرد.
بازی فینال جام کنفدراسیون‌ها در ریودژانیرو در استادیوم "ماراکانا" برگزار می‌شود. این فینال تمرینی برای انجام مسابقه فینال جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ خواهد بود. برزیل تا کنون دو بار قهرمان جام کنفدراسیون‌ها بوده است، اما اسپانیا که در ۲۶ بازی گذشته شکست نخورده، هیچ‌گاه برنده جام کنفدراسیون‌ها نبوده است.
بازی در شرایط هوایی طاقت‌فرسا
در حالی که دل‌بوسکه، مربی اسپانیا تغییری در تیم خود وارد نکرده بود، چزاره پراندلی، مربی ایتالیا به خاطر مصدومیت بازیکنانش مجبور به تغییر نیمی از تیم خود شده بود. شش بازیکن در تیم ایتالیا برای نخستین بار در ترکیب اولیه تیم جای داشتند. ماریو بالوتلی، مهاجم سرشناس ایتالیا نیز به خاطر آسیب‌دیگی غایب بود.
۶۰ هزار تماشاگر در استادیوم شهر فورتالزا شاهد این دیدار بودند. رطوبت بالا و دمای ۳۰ درجه برای بازیکنان اروپایی شرایط را بسیار مشکل ساخته بود. در پایان ۱۲۰ دقیقه دوندگی، دیگر رمقی برای بازیکنان دو تیم باقی نمانده بود.
ایتالیایی‌ها گرچه در ۲۰ دقیقه نخست از شانس بیشتری برخوردار بودند، اما نتوانستند از موقعیت‌های متعدد خود در نیمه اول سود برند. در نیمه‌ی دوم و بویژه وقت اضافی بازی از تعادل بیشتری برخوردار بود و در دقایق پایانی تلاش‌های اسپانیا برای به ثمر رساندن گل پیروزی بی‌نتیجه ماند.
به نظر کارشناسان فوتبال شرایط آب وهوایی می‌تواند بر کیفیت بازی‌ها در جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۴ تاثیر منفی بگذارد. بویژه که برگزاری مسابقات در ساعت ۱۵ به مراتب سخت از بازی در غروب خواهد بود.
بازی‌های فوتبال جام کنفدراسیون‌ها امسال شاهد اعتراضات و تظاهرات مردم برزیل به خاطر شرایط نابهنجار اقتصادی است. معترضان برزیلی از سرمایه‌گذاری‌های کلان برای جام جهانی و تاسیس استادیوم‌های جدید ناراضی‌اند و خواستار انتقال برخی از امکانات مالی در بخش‌های آموزشی و خدمات درمانی هستند.

0 comments:

Post a Comment