• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 25, 2013

عربستان اعلام کرد که نسبت به مداخلات تهران در سوریه نمی تواند ساکت بماند

Posted by UNITY4IRAN On 5:39 PM No comments

رادیو فرانسه: وزیر خارجه عربستان ضمن دعوت از سازمان ملل برای ممنوع کردن حمل سلاح برای رژیم سوریه، تهدید کرد که در مقابل مداخلات ایران در این کشور ساکت نخواهد نشست.
در پایان سفر چند ساعته جان کری وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی، شاهزاده سعود آل فیصل وزیر خارجه عربستان در یک نشست خبری همراه با همتای آمریکائی اش تاکید کرد که مداخله خزب الله و ایران را در سوریه "خطرناک" ارزیابی می کند. او نتیجه گرفت که باید از طریق ارسال سلاح برای شورشیان سوری آنان را برای دفاع از خود آماده ساخت.
وزیر خارجه عربستان ضمن دعوت از سازمان ملل برای ممنوع کردن حمل سلاح برای رژیم سوریه، تهدید کرد که در مقابل مداخلات ایران در این کشور ساکت نخواهد نشست.
شاهزاده فیصل خواستار آن شد که سازمان ملل قطعنامه ای را به تصویب برساند که در آن حکومت سوریه نامشروع تلقی گردد و ارسال سلاح بقصد کمک به این رژیم ممنوع شود.
امروز همچنین لخدر ابراهیمی نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب برای سوریه در آستانه نشست مقدماتی ژنو که امروز در این شهر برگزار می شود نسبت به احتمال برگزاری کنفرانس ژنو در ماه ژوئیه اظهار تردید جدی کرد.
او گفت که نشست نیرو های اپوزیسیون قرار است در روزهای چهارم و پنجم ژوئیه انجام گیرد و من گمان نمی کنم که ما بتوانیم خود را آماده کنیم.
ابراهیمی از آمریکا و روسیه خواست که حتی اگر نمی توانند تمام مسائل پیش پای بحران سوریه را حل کنند، لااقل گفتگو های سازنده ای در پیش گیرند.
او اظهار امیدواری کرد که کشور های منطقه و قدرت های بزرگ بتوانند آنگونه بسیج شوند که قادر باشند بحرانی را که نه فقط در سوریه بلکه در منطقه از کنترل خارج می شود، دوباره تحت نظم بیاورند. ابراهیمی بویژه از حوادث اخیر در لبنان بشدت اظهار نگرانی کرد.
روسای هشت کشور بزرگ صنعتی جهان در اطلاعیه پایانی اجلاس خود از کنفرانس ژنو حمایت کرده بودند.

0 comments:

Post a Comment