• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 27, 2013

احمدی‌مقدم: روحانی بر حوزه امنیت و نیروی انتظامی اشراف دارد

Posted by UNITY4IRAN On 12:57 PM No comments

آفتاب: فرمانده ناجا گفت: میزان کنترل مرزها از 20 تا 25 درصد در طول پنج سال گذشته در حال حاضر به 75 درصد رسیده که امسال با برنامه ضربتی تلاش می کنیم خلاء ها و مشکلات موجود در این مناطق به طور کامل برطرف شود. 
سردار اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قزوین در گفتگو با مهر اظهارداشت: برخورد با جرائم خشن و تجاوز به عنف و کانون های ناامن از مهمترین اولویت های ناجا در سال جاری است. وی افزود: خوشبختانه با ریاست آیت الله لاریجانی در قوه قضائیه این رویکرد در قوه قضائیه نیز وجود دارد که سرعت در کشف و رسیدگی به جرائم خشن با صدور احکام قاطعانه در مجازاتها موجب کاهش و پیشگیری در جرائم شده است. 
سردار احمدی مقدم بیان کرد: با تلاش های انجام شده، تمام جرائم خشن در کشور به سرعت رو به کاهش است و طبق آمارها با 10 تا 15 سال قبل برابری می کند و افزایش هایی که در این سنوات بوده در سه و چهار سال اخیر با کاهش جدی روبرو شده است و این روند همچنان با سرعت قابل قبولی ادامه می یابد. 
فرمانده نیروی انتظامی کشور تصریح کرد: با قاطعیت در اجرای طرحهای اجتماعی با کانون های ناامن برخورد می کنیم و کسانی که مزاحمتی برای مردم ایجاد کنند با شدت عمل نیروی انتظامی روبرو خواهند شد و این رویکرد در اولویت فعالیتهای ناجا در سال جاری است. 
اجرای طرح تابستانی پلیس در جاده ها 
 احمدی مقدم بیان کرد: در دو هفته ای که به ماه مبارک رمضان زمان فرصت داریم پیش بینی می شود سفرهای تابستانی اوج بگیرد و در ماه مبارک با کاهش جدی در سفرها مواجه خواهیم شد. وی افزود: تلاش می کنیم در این دو هفته با هشدار به مردم و تقویت واحدهای پلیس راه و راهنمایی و رانندگی بتوانیم از حوادث احتمالی در جاده ها پیشگیری کنیم. 
این مسئول تصریح کرد: حرف اول را در این زمینه خود مردم می زنند و با همراهی و رعایت قانون می توانیم شاهد کاهش یا عدم وقوع سوانح رانندگی باشیم هر چند ما خوش بین هستم همانگونه که در میزان تصادفات در دو سال گذشته شاهد کاهش بودیم این روند همچنان تداوم یابد. احمدی مقدم یادآور شد: بهار امسال از نظر کاهش حوادث بهار خوبی بود و امیدوارم در تابستان هم بتوانیم کاهش مورد نظر را ثبت کنیم و با حضور گسترده نیروی انتظامی و رسانه ها به نظر می رسد با همکاری مردم رسیدن به این هدف سخت نیست. 
همراه دولت روحانی خواهیم بود 
 احمدی مقدم در خصوص همراهی با دولت هم گفت: نیروی انتظامی همیشه همراه و همکار هر دولتی است که روی کار بیاید و دکتر روحانی با سابقه ای که در بخش دفاع و امنیت و مسئولیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی دارند، با اشراف بسیار مناسب در حوزه امنیتی و نیروی انتظامی دارند، فرصتی برای نیروی انتظامی است تا بتواند نقش خود را بیشتر ایفا کند و خلاها تا حد بیشتری جبران شود. 
وی گفت: همانطور که در دولت احمدی نژاد شاهد بودیم اشراف رئیس جمهور به حوزه ترافیک دستاوردهای بسیار خوبی داشت و با وجود این که خودرو نسبت به هشت سال قبل 2.5 برابر شد ولی شاهد کاهش یک سومی تلفات درجاده ها بودیم. 
نیروی انتظامی تجهیز می شود 
 فرمانده ناجا تصریح کرد: در خصوص ارتقاء تجهیزات و استفاده از فن آوریهای جدید در نیروی انتظامی سرعت خوبی داریم و اگر در دهه قبل این نیرو در ردیف عقب مانده ترین دستگاه ها بود اما امروز گامهای بلندی برداشته شده و در حوزه رقابتی، فن آوری تاسیسات و تجهیزات کارهای خوبی صورت گرفته است.
به گزارش الف، وی یادآور شد: در بخش اصلاحات درون سازمانی، ساختاری و حرفه ای کردن اقدامات، تقویت بخش هنری، فرهنگی و اجتماعی هم از سرعت مناسبی برخورداریم و امیدواریم تا پایان این برنامه بتوانیم نیروی انتظامی را تا حدی از فقر امکانات جدا کرده و در برنامه ششم آن را به عنوان دستگاه پیشتاز و سرآمد مطرح کنیم.

0 comments:

Post a Comment