• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 23, 2013

رایزنی حسن روحانی با رفسنجانی و عارف

Posted by UNITY4IRAN On 1:06 PM No comments

رادیو آلمان: رسانه‌های ایران روز شنبه (۱ تیر/۲۲ ژوئن) از دیدار حسن روحانی، با برخی از شخصیت‌های جمهوری اسلامی گزارش دادند. بحث‌های داغی در رسانه‌ها در جریان است که پیروز واقعی در انتخابات چه جناحی بوده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روحانی روز شنبه با هاشمی رفسنجانی که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد و از ادامه رقابت‌ها بازماند، دیدار و گفت‌وگو داشت.
طبق این گزارش رفسنجانی در این دیدار از "گفتمان اعتدال و مشی تدبیر و عقلانیت دکتر حسن روحانی" ستایش کرده و آن را نویدبخش "آغاز فصلی نو در روند اجرایی کشور" دانسته است.
رفسنجانی "شور و امیدی که در جامعه به‌ویژه در دل جوانان این مرز و بوم" پس از انتخابات ایجاد شده است را "سرمایه و پشتوانه‌ای عظیم و بی‌بدیل برای دولت یازدهم" خوانده است.
روحانی نیز در این دیدار ضمن تشکر از رفسنجانی و قدردانی از "مساعی و مشورت‌های مفید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام" گفته است: «من امیدوارم بتوانم در دولت یازدهم، با کمک همه بزرگان انقلاب اسلامی و دلسوزان کشور از همه طیف‌ها و گروه‌های سیاسی به خواست و تقاضاهای به حق مردم جامه عمل بپوشانم».
گفتگو
ی روحانی با عارف
خبرگزاری مهر روز شنبه (۱ تیر/۲۲ ژوئن) گزارش داد که محمدرضا عارف یکی از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که به نفع حسن روحانی از دور رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرد، نیز با حسن روحانی دیدار و درباره "وضعیت کشور و شکل دولت جدید" بحث و تبادل نظر کرده است.
عارف در تشریح این دیدار ضمن اشاره به "رفاقت چهل ساله با دکتر روحانی" گفته است: «جلسه امروز جلسه دوستانه‌ای بود و نقطه نظراتم را درباره دولت مطرح کردم و اعلام آمادگی شد در هر زمینه‌ای که دکتر روحانی تشخیص بدهد هم خودم و هم تیمی که با من همکاری می‌کند به دولت کمک کنیم و ایشان هم از این موضوع استقبال کرد».
عارف همچنین اشاره کرده است که در این دیدار "مطالبات مردم" و "وضعیت" کشور مورد بررسی قرار گرفته و وی "ضمن تاکید بر همکاری با دولت یازدهم" به روحانی گفته است که "باید فضای خوبی را که در کشور به وجود آمده پاس بداریم و همه باید تلاش کنیم دولت یازدهم موفق شود".
گفتنی است که پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، شمار زیادی از شخصیت‌های اصلاح‌طلب از وی خواستند که در ترکیب دولت آینده حتما از محمدرضا عارف که به توصیه محمد خاتمی و به سود روحانی از رقابت‌ها کناره ‌گرفته بود استفاده کند.
دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان و امام جمعه اهل سنت
به گزارش خبرگزاری مهر، روحانی همچنین پیش از ظهر شنبه با موحدی کرمانی، مجتهدی شبستری و حسینی بوشهری، سه تن از آیت‌الله‌های مجلس خبرگان دیدار کرده است. در این دیدار نمایندگان مجلس خبرگان ضمن تبریک به حسن روحانی، حمایت خود را از وی اعلام کرده‌اند.
همچنین به گزارش خبرگزاری فارس، مدیریت امور رسانه‌ای دفتر حسن روحانی، از دیدار وی با مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان خبر داده است.
مولوی عبدالحمید پس از این دیدار گفته که این ملاقات برای عرض تبریک و تبادل نظر درباره "مسائل و موضوعات کشور و منطقه و جهان و بویژه جهان اسلام" صورت گرفته است.

0 comments:

Post a Comment