• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 26, 2013

فشار و تهدید خانواده‌ی فعالان فرهنگی و مدنی در کُردستان همچنان ادامه دارد

Posted by UNITY4IRAN On 1:42 PM No comments

آژانس کُردپا: نیروهای اطلاعات حکومت اسلامی ایران یک فعال فرهنگی اهل سردشت و مقیم خارج از کشور را به پخش فیلم اعترافات وی تهدید کردند.
"محمد افندی" فعال فرهنگی اهل سردشت در گفتگویی تلفنی با آژانس کُردپا گفت: نیروهای اطلاعات حکومت اسلامی ایران به یکی از افراد نزدیک به خانواده‌ام گفتند، " در صورتی که فرزندشان با هر کدام از رسانه‌های خارج از کشور مصاحبه و اظهار نظر نماید فیلم اعترافاتش را پخش خواهند کرد".
"محمد افندی" که به لیل فعالیت‌های فرهنگی‌اش توسط نیروهای اطلاعات حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بود در هنگام بازداشت نیروهای اداره‌ی اطلاعات سردشت با تهدید و همچنین هک کردن ایمیلش وی را مجبور به اعتراف و همزمان از این اعترافات فیلم برادری نیز می‌کنند.
این فعال کُرد مدتی پیش به علت فعالیت فرهنگی و همچنین فعالیت‌هایش در زمینه‌ی حافظت از محیط زیست بازداشت و پس از آزاد شدن از زندان در نتیجه‌ی فشار نیروهای اطلاعات حکومت اسلامی ایران مجبور به خروج از کشور می‌‌شود.
محمد افندی معروف به "ریبوار آگرین" در شهرستان سردشت از توابع آدربایجان غربی متولد، وی یکی از اعضای انجمن ادبی شهرستان سردشت و سازمان غیردولتی جوانان "تیروژ" و همزمان یکی از فعالان طرفدار محیط زیست این شهر نیز بوده است.
نهادهای امنیتی در ایران بصورت سیستماتیک و با زور و تهدید و زیرشکنجه اقدام به تهیه‌ی فیلم از اعترافات فعالان سیاسی و مدنی کرده تا بدین وسیله حق به جانب بودن خود را نمایش دهد و روحیه‌ی مخالفان را تضعیف نماید.

0 comments:

Post a Comment