• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 15, 2013

هواداران حسن روحانی به خیابان‌ها ریختند

Posted by UNITY4IRAN On 7:12 PM No comments

رادیو فرانسه: بر اساس برخی گزارش‌ها، جمعی از هواداران حسن روحانی، نامزد پیروز در انتخابات ایران، برای جشن پیروزی، به خیابان‌های تهران ریختند.
به گزارش منابع خبری، با پیروزی حسن روحانی، نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران، جمعی از هواداران وی در خیابان ولی عصر تهران تجمع کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دقایقی پس از آنکه وزیر کشور در کنفرانس خبری از پیروزی حسن روحانی با کسب اکثریت مطلق آرا خبر داد، جمع صدها نفری از حامیان وی با سرود یار دبستانی من از مقابل ستاد وی به سمت میدان ولیعصر تهران حرکت کردند .
به گزارش این خبرگزاری، نیروی انتظامی امنیت این مراسم خودجوش را برعهده داشت. جمعیت از میدان ولی عصر به سمت ونک در حال حرکت بودند.
بر این اساس، دخترو پسران جوان در تجمعات کوچک شعارهایی در حمایت از رئیس جمهور منتخب سر می دهند.
پیش از این، با وجود هشدارهای مکرر مبنی بر ممنوعیت برگزاری «جشن پیروزی» از سوی شورای نگهبان، برخی سایت‌های اینترنتی و همچنین پیامک‌هایی، مردم را به برگزاری جشن در صورت پیروزی حسن روحانی در انتخابات دعوت کرده‌ بودند.
برخی از سایت‌ها نوشتند که تجمع امروز باید به سوی خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برگزار شود.
همچنین محمدرضا خاتمی در یادداشتی که امروز منتشر کرد پیروزی به دست آمده برای اصلاح طلبان و میانه روها را «جشن ملی» توصیف کرد.
برادر محمد خاتمی همچنین نوشته است: «اینک که جشن ملی بر پا شده است اولین درخواست ما این است که با آزادی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و زهرا رهنورد و همه زندانیانی که به باور ما بی گناه هستند شیرینی و حلاوت این حماسه سیاسی را دوچندان کنیم.»
شورای نگهبان تا امروز تاکید کرده که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حق ندارند تا پایان اعلام نتایج توسط وزارت کشور به طرفداران خود وعده برگزاری "جشن پیروزی" دهند.

0 comments:

Post a Comment