• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 10, 2013

بلاتکلیفی دو روزنامه نگار سایت بازتاب در انفرادی

Posted by UNITY4IRAN On 2:15 PM No comments

با وجود گذشت بیش از ۴۰ روز از بازداشت علی غزالی و بیش از ۲۰ روز از بازداشت فواد صادقی، این دو روزنامه نگار همچنان در سلول انفرادی به سر می برند و این وضعیت بلاتکلیف، خانواده آنها را به شدت دچار مشکل کرده است.
به گزارش خبرنگار کلمه، در حالی بهانه بازداشت علی غزالی و فواد صادقی، دو روزنامه نگار سایت بازتاب امروز، خبر انتشار نوار احمدی نژاد درباره انتخابات گذشته بوده، که اکنون در رسانه های مختلف، از جمله خبرگزاری فارس، بر برنامه جریان انحرافی در خصوص انتشار سی دی قرمز و افشاگری با هدف اخلال در فضای انتخابات تاکید شده است.
البته بررسی ها حاکی است، خبر نوار احمدی نژاد تنها بهانه بازداشت مدیرمسئول و نویسنده سایت بازتاب است و پشت این بازداشت، فشار برخی عناصر امنیتی حامی بابک زنجانی، دانه درشت اقتصادی است که با افشاگری های مکرر سایت بازتاب، اقدامات خلاف قانونش بر ملا شده است.
در راستای ممانعت از آنچه می گذرد و اطلاع رسانی توسط تحول طلبان و منتقدان طی یک ماه اخیر فشارهای بازداشت و احضار و فیلترینگ سایت ها از فعالان سبز و گروه های سیاسی و مدنی آنقدر فراگیر شده که سایت هایی مانند بازتاب امروز و آفتاب نیوز و وب سایت شخصی غلامعلی رجایی نیز شامل اجرای کارگروه فیلترینگ شده و در این بین روزنامه های رسمی کشور بارها اخطار دریافت کرده اند.
بر اساس این گزارش، حدود دو هفته قبل از بازداشت علی غزالی نیز فشار شدیدی برای بازداشت مدیر مسوول بازتاب توسط مافیای بابک زنجانی وارد شده بود، اما بازپرس مستقل دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر به بازداشت وی نشده بود.
اکنون باید به دانه درشت های اقتصادی نظیر بابک زنجانی، حسن رعیت (شریک زنجانی و مرتضوی و لباس شخصی موتورسوار سال ۸۸)، زنوزی، حسین هدایتی و کلیه قشر شریف مفسدین اقتصادی تبریک گفت که با برخورد با این دو روزنامه نگار و توقف فعالیت سایت بازتاب امروز، می توانند با خیال آسوده به فعالیت بپردازند، هر چند در این میان حقوق مردم ایران پایمال شود.
گفتنی است فواد صادقی دو کودک ۲ و نیم ساله و ۷ ماهه دارد که یکی از چند روز قبل از بازداشت پدرش دچار تشنج شده و کودک ۷ ماهه نیز اخیرا دچار تب شدید و بیماری شده است.

0 comments:

Post a Comment