• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

گزارشی از "اعتصاب غذا" و "فیلم اعترافات" در زندان گوهردشت کرج

Posted by UNITY4IRAN On 3:58 PM No comments

آژانس خبررسانی کُردپا: بعد از انتشار گزارش وضعیت اسفناک زندان رجایی‌شهر کرج، اینک اخبار رسیده حاکی از بروز نوعی بحران انسانی نیز در زندان گوهردشت کرج است.
برپایه‌ی گزارش ارسالی به آژانس خبررسانی کُردپا، زندانیان سیاسی در بند چهار زندان گوهردشت کرج در اعتراض به وضعیت موجود و افزایش روز افزون فشار و اذیت و آزار بر آنان، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
این تعداد از زندانیان سیاسی سالن ١٢، از مردم و کلیه‌ی نیروهای انقلاب و فعال خواسته‌اند که از هر طریقی می‌توانند از آنها حمایت و اطلاع‌رسانی نمایند.
کمیته‌ی حمایت از شاهرخ زمانی به نقل از زندانیان سیاسی اعلام کرد که اعتصاب غذا از امروز و برای مدت ٢ روز ادامه خواهد داشت.
همچنین گزارش شده که مأموران امنیتی حکومت اسلامی ایران با زور و تهدید، فیلم مستندی از ٣٠ نفر زندانی عقیده‌تی محبوس در زندان گوهردشت تهیه و تدوین نموده‌اند.
فیلم مزبور که با تغییرات فنی، میکس و برش و وصل تنظیم گردیده، زندانیان عقیده‌تی زندان گوهر دشت کرج، که اکثراً پیرو اهل سُنت هستند، وادار به گفتن سخنانی بر خلاف میل باطنی خود می‌کنند.
منبع یادشده می‌نویسد: ماموران وزارت اطلاعات بار دیگر اقدام به تهیه فیلمی مستند جدیدی کردند که به دلیل برنامه‌ریزی‌های زیاد و پیچیده برای انتخابات ریاست جمهوری چند روزیست تعطیل کردند، ماموران باز هم با زور و شکنجه، زندانیان با را مجبور به شرکت در فیلم جدید خود کردند.
گفته می‌شود در حال حاضر حدود ١٥٠ تن از پیروان اهل سنت به اتهام تبلیغ مذهب خود زندانی سیاسی هستند از این تعداد علیه سی تن حکم اعدام صادر شده است، بقیه دوران محکومیتی از ٢ تا ١٢ سال حبس را باید طی کنند.

0 comments:

Post a Comment