• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Wednesday, June 12, 2013

بازداشت یکی از کاندیداهای انتخابات شورای شهر بوکان

Posted by UNITY4IRAN On 12:48 PM No comments

"رسول چوپانی" یکی از کاندیداهای پست شورای شهر بوکان از سوی اداره اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مدت چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفت.
به گزارش آژانس خبررسانی کوردپا، سه‌شنبه ٢١ خردادماه ٩٢، "رسول چوپانی" شاعر، نویسنده و یکی از کاندیداتورهای پست شورای شهر بوکان به دلیل عدم توجه به درخواست مسئولان حکومت برای انصراف از کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر، از سوی نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران بازداشت و به مدت چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفت.
به گفتەی یک منبع مطلع، نیروهای اطلاعاتی سپاه پیشتر به این کاندیدای شورای شهر اعلام نموده بودند که از کاندیداتوری برای انتخابات صرف‌نظر کند.
از دیگر سو، هیجدهم خرداداماه سال جاری نیز، "وهاب غلامی"، یکی از کاندیداهای پست شورای شهر روانسر از سوی نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران در منزل شخصی خود بازداشت و به مکانی نامعلوم انتقال یافت.
به گفتەی یکی از شاهدان عینی، نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران بعد از بازداشت این کاندیدای شورای شهر روانسر، عکس‌ها و پوسترهای تبلیغاتی وی را از سطح شهر جمع‌آوری نموده‌اند.
در همین ارتباط، شنبه ١٨ خردادماه، "سنا سالمی" یکی از کاندیداهای زن شورای شهر "فلاحیه" در استان خوزستان به دلیل سخنرانی با زبان عربی در نشست فرهنگی، از سوی نیروهای اطلاعات بازداشت شد.
روز جمعه، ٢٤ خردادماه سال جاری، انتخابات شورای شهر و روستاها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار می‌شود و این درحالیست که تمامی احزاب کورد اپوزسیون حکومت اسلامی ایران این انتخابات را تحریم نمودەاند.

0 comments:

Post a Comment