• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Sunday, June 9, 2013

کمک آمریکا به متحدان خود برای مقابله با حملات سایبری ایران

Posted by UNITY4IRAN On 10:15 PM No comments

رادیو آلمان: آمریکا قصد دارد برای مقابله با حملات سایبری ایران و کره شمالی، به متحدان خود در خلیج فارس و آسیای دور کمک کند. گفته می‌شود آمریکا تلاش‌های خود برای دفاع از امنیت ملی را بر اساس دور جدیدی از جنگ سایبری تنظیم کرده است.
بر اساس گزارش روزنامه "نیویورک تایمز"، ایالات متحده قصد دارد برای مقابله با حملات روزافزون سایبری جمهوری اسلامی ایران، به متحدان خود در منطقه خاورمیانه یاری برساند.
این روزنامه به نقل از یک کارمند عالی‌رتبه دولت آمریکا می‌افزاید، اقدام مشابهی نیز قرار است در آسیای دور برای مقابله با حملات سایبری کره شمالی صورت بگیرد. کارمند ارشد آمریکا مایل نبوده بیان کند که کمک آمریکا شامل کدامیک از کشورهای خاورمیانه می‌شود.

ولی شواهدی در دست است که کمک آمریکا به آن دسته از کشورهای خاورمیانه صورت می‌‌گیرد که به طور فعال صادرات تسلیحات جمهوری اسلامی را ردگیری کرده، کشتی‌های آن‌ها را متوقف می‌کنند و فعالیت‌های ایران را به اطلاع سرویس‌های مخفی آمریکا می‌رسانند.
 
از جمله این کشورها می‌توانند عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین باشند. در آسیای دور نیز کره جنوبی و ژاپن هدف حملات سایبری کره شمالی قرار می‌گیرند.
بنا به ارزیابی نیویورک تایمز، این اقدام جدید وزارت دفاع آمریکا در حوزه خلیج فارس و آسیا، دال بر این مدعاست که دولت باراک اوباما تلاش‌های خود برای دفاع از امنیت ملی را بر اساس دور جدیدی از جنگ سایبری تنظیم کرده است.
وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون"، در پیشنهادهای خود خواستار ارسال و فروش سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای ویژه برای حفاظت از شبکه‌های کامپیوتری منطقه خلیج فارس شده است. پنتاگون همچنین خواستار فروش جنگنده و موشک به شیخ‌نشینان متحد خود در حاشیه خلیج فارس است.

گفته می‌شود، برنامه‌هایی طراحی شده‌اند تا دستگاه نظامی و ساختارهای امنیتی این منطقه در حوزه امنیت کامپیوتری آموزش داده شوند و با شرکت‌های خصوصی در این زمینه همکاری به‌عمل آید.

مقام ارشد دولت آمریکا که نامش ذکر نشده به نیویورک تایمز گفته است، همان‌گونه که پنتاگون رزمایش‌های دریایی در خلیج فارس انجام می‌دهد، در آینده قرار است حملات سایبری شبیه‌سازی‌شده نیز به آن افزوده شوند.

علت این اقدام دولت آمریکا حملات سایبری هکرها در ماه‌های گذشته است. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی، در سال گذشته شرکت تولید نفت "آرامکو"ی عربستان سعودی آماج حملات هکرهای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. حدود ۳۰ هزار کامپیوتر هدف حملات قرار گرفتند، بی‌آنکه بتوانند تولید نفت عربستان را فلج کنند.

در پی حمله سایبری کره شمالی نیز بانک‌ها و رسانه‌های کره جنوبی هدف قرار گرفته بودند.

هم‌اکنون دولت آمریکا مورد انتقاد شدید است، زیرا نهادهای امنیتی ایالات متحده داده‌های شبکه‌های خدماتی گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت، اپل، یاهو، اسکایپ و یا توئیتر را جمع‌آوری کرده‌اند تا بدین شکل بتوانند فعالیت‌های تروریستی را ردگیری کنند.

0 comments:

Post a Comment