• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 21, 2013

تمدید قرارداد کی‌روش و شکایت فدراسیون فوتبال ایران از کره‌ جنوبی

Posted by UNITY4IRAN On 6:12 PM No comments

رادیو آلمان: فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون فوتبال کره‌ جنوبی به فیفا شکایت کرده است.
کره‌ای‌ها هم از کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به فیفا شکایت کردند. قرارداد کی‌روش نیز تا پایان جام‌جهانی ۲۰۱۴ تمدید شد.
فدراسیون فوتبال ایران از فدراسیون کره‌جنوبی به دلیل رفتار تماشاگران و پرتاب شیشه به سمت بازیکنان ایرانی به فیفا شکایت کرد.
به گزارش خبرگزاری "فارس" پس از پایان دیدار تیم های کره‌جنوبی و ایران تماشاگران کره‌ای به سمت بازیکنان تیم ملی ایران بطری های شیشه و آب معدنی پرتاب کردند که این مسئله از چشم ناظر بازی نیز دور نمانده است.
فارس می‌نویسد که نامه شکایت ایران روز ۳۰ خرداد به فیفا ارسال می‌شود. به گزارش فارس، در این نامه مدارک مستندی از سوی فدراسیون فوتبال ایران ارائه شده که رفتارهای ناپسندی نسبت به بازیکنان ایران انجام شده است.
در همین زمینه سایت‌های خبری ایران گزارش داده‌اند که فدراسیون فوتبال کره‌ جنوبی نیز از کارلوس کی‌روش به فیفا شکایت کرده است.
در این گزارش به نقل از  مسئولان فدراسیون فوتبال کره آمده است: «کارلوس کروش سرمربی ایران در پایان دیدار با ژست دست خود به‌سوی چوی کانگ‌هی سرمربی ما حرکت زشت و ناپسندی انجام داد که بازیکنان ما با دیدن این حرکت قصد حمله به نیمکت ایران را داشتند اما ما آنها را متوقف کردیم.»
پس از پایان بازی ایران و کره، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران، مشت خود را به سمت نیمکت مربیان تیم ملی کره‌جنوبی گرفت. در همین حال دو نفر از اعضای نیمکت کره‌جنوبی نیز به رحمان احمدی دروازه‌بان ایران که در زمین در حال شادی بود، حمله کردند و با مشت به صورت او کوبیدند.
اظهارت سرمربی کره پیش از بازی و پاسخ کی‌روش
پیش از این بازی چوی کنگ‌هی "Choi Kang-Hee"، گفته بود: «از ایران بیشتر از ازبکستان بدم می‌آید. امیدوارم که ازبکستان به جام جهانی صعود کند.»
کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز پیش از بازی اخیر، چوی کنگ‌هی را به خاطر این اظهارات "مایه ننگ و شرم فوتبال کره" خواند.
تیم ملی فوتبال ایران با تک‌گل رضا قوچان‌نژاد موفق شد تیم کره‌جنوبی را در خاک این کشور شکست دهد و به عنوان تیم اول گروه خود مستقیما به جام‌ جهانی برزیل صعود کند.
با پایان این بازی  ایران با ۱۶ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت. کره‌جنوبی نیز با ۱۴ امتیاز، هم‌امتیاز با ازبکستان شد و به لطف تفاضل گل بهتر در رده دوم قرار گرفت به عنوان تیم دوم گروه به جام‌جهانی صعود کرد.
تمدید قرارداد کی‌روش
در همین حال کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، صبح جمعه ۳۰ خرداددر یک برنامه تلویزیونی از تمدید قرارداد خود با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل خبر داد.
به گزارش خبرگزاری "مهر" کارلوس کی‌روش گفته است: «قرارداد من به خاطر منافع فدراسیون در هر مرحله یک توقفی دارد. در حال حاضر قرارداد من تا پایان بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ اعتبار دارد. البته قرارداد‌ها در فوتبال هیچ اهمیتی ندارند و این مردم پشت قراردادها هستند که مهم‌اند.»

0 comments:

Post a Comment