• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 8, 2013

دفاع اوباما از جمع‌آوری اطلاعات مکالمات شهروندان

Posted by UNITY4IRAN On 11:04 AM No comments

رادیو آلمان: باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از عملکرد دولت خود در زمینه جمع‌آوری اطلاعات مکالمات تلفنی شهروندان دفاع کرد. وی این اقدام را بخشی از برنامه دولت آمریکا در مبارزه با تروریسم عنوان کرد.
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه (۷ ژوئن/  ۱۷ خرداد) از عملکرد دولت خود در ارتباط با شنود مکالمات تلفنی و نظارت بر فعالیت‌های اینترنتی دفاع کرد.
اوباما که روز گذشته در کالیفرنیا سخن می‌گفت، تاکید کرد که جمع‌آوری اطلاعات مکالمات تلفنی در جهت منافع ملی و امنیتی ایالات متحده و زیر نظر دقیق کنگره آمریکا و دادگاه‌های فدرال صورت گرفته است.
اخیرا روزنامه‌های واشنگتن پست و گاردین از خبرچینی نهادهای امنیتی آمریکا در سیستم‌های کامپیوتری خبر داده بودند. بنا به گزارش رسانه‌ها، سازمان‌های امنیتی آمریکا به اطلاعات دست‌کم ۹ شرکت بزرگ کامپیوتری دسترسی مستقیم داشته و ایمیل، عکس، ویدئو، مدارک و فایل‌های صوتی را کنترل می‌کرده‌اند.
بخشی از برنامه مبارزه با تروریسم
رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد که شنود مکالمات تلفنی بخشی از برنامه مبارزه با تروریسم بوده و در ادامه افزود: «ما نمی‌توانیم صد در صد امنیت داشته باشیم و در عین حال صد در صد حریم شخصی افراد را نیز حفظ کنیم، بی آن که در این میان هیچ اتفاق ناخوشایندی نیز رخ ندهد.»
اوباما خطاب به شهروندان آمریکا تاکید کرد که هیچ کس به مکالمات تلفنی مردم گوش نمی‌دهد و آن چه که رخ داده نیز  بدون نام افراد و ثبت محتوای مکالمات صورت گرفته است. وی گفت که در اطلاعات جمع‌آوری شده تنها شماره‌های تماس و زمان مکالمه تلفنی ثبت شده است.
علاوه بر این رئیس جمهوری آمریکا گفت که بر فعالیت‌های اینترنتی شهروندان و ساکنان ایالات متحده نیز نظارت نشده است.
جمع‌آوری اطلاعات در هماهنگی با کنگره ‌‌آمریکا
اوباما همچنین افزود که نمایندگان کنگره آمریکا در جریان این برنامه قرار داشته‌اند و قضات دادگاه‌های فدرال نیز بر این روند نظارت داشته‌اند. وی تاکید که دولت آمریکا از هر پیشنهادی که در آن نحوه مبارزه با تروریسم با حفظ حریم شخصی شهروندان ارائه شود، استقبال خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس جمهوری آمریکا در سخنان روز گذشته خود اعلام کرد که برنامه‌هایی که در زمینه شنود مکالمات تلفنی و جمع‌آوری اطلاعات در آمریکا وجود دارد، در سال ۲۰۰۶ میلادی به تصویب کنگره آمریکا رسیده است و هر سال به صورت فراجناحی در آمریکا به اجرا درآمده است.
وی تاکید کرد که کنگره آمریکا به طور مرتب در جریان فعالیت‌های نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.

0 comments:

Post a Comment