• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 6, 2013

کشتی‌های روسیه در مدیترانه حامل تسلیحات برای سوریه هستند

Posted by UNITY4IRAN On 10:27 AM No comments

یک شبکه آمریکایی گزارش داد نهادهای امنیتی این کشور معتقدند سه کشتی جنگی روسیه که در شرق دریایی مدیترانه پهلو گرفته‌اند حامل تسلیحات از جمله قعطاتی از سامانه موشکی اس ۳۰۰ برای تحویل به دولت سوریه هستند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام پنتاگون گزارش داد، سازمان‌های امنیتی آمریکایی سه کشتی جنگی آبی خاکی روسیه را در مدیترانه شناسایی کرده و معتقد هستند این کشتی‌ها حامل تسلیحات برای ارتش سوریه هستند.
بر اساس این گزارش، واشنگتن از  زمانی که این کشتی‌ها از بندرهای روسیه حرک کرده‌اند، آنها را تحت کنترل دارد و ماهوارهای آمریکا توانسته‌اند از انتقال بعضی محموله‌ها بر عرصه کشتی‌ها تصویر برداری کنند.
این مقام پنتاگون در ادامه افزوده است، هر چند با اعتماد نمی‌توان گفت اما احتمالا این کشتی‌ها حامل بعضی از قعطه‌های موشک‌های ضد هوایی اس 300 و سایر تسلیحات برای دولت سوریه هستند.
ایالات متحده به مدت چندین هفته است که به روسیه فشار می‌آورد تا از تحویل سیستم‌ها ضدهوایی پیشرفته اس 300 به سوریه خودداری کند، واشنگتن نگران این است دولت سوریه با موشک‌های اس 300 توانایی بسیار بیشتری برای هدف قرار دادن آمریکا، اسرائیل، ناتو و یا سایر حملات هوایی که ممکن است در آینده علیه دمشق صورت بگیرد،  داشته باشد.
نیروی دریایی روسیه به صورت منظم و پایدار در سواحل شرقی مدیترانه حضور دارند و می‌توانند از بندر طرطوس جایی که آنها از  امکانات و پایگاه برخودار هستند، استفاد کنند.

0 comments:

Post a Comment