• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 14, 2013

شش نامزد انتخابات ایران طرفداران خود را به آرامش فراخواندند

Posted by UNITY4IRAN On 11:42 PM No comments

رادیو فرانسه: شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران با انتشار بیانیه ای مشترک از طرفداران شان خواستند که آرامش را حفظ کنند و از سرازیر شدن به خیابان ها خودداری ورزند و تا پیش از اعلام رسمی نتیجۀ انتخابات توسط وزارت کشور اعلام پیروزی نکنند. 
نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این بیانیه تصریح نموده اند که شایعاتی در مورد برگزاری جشن پیروزی در انتخابات جریان دارد و به همین خاطر از طرفداران شان می خواهند که به این شایعات توجه نکرده و تا اعلام رسمی نتایج انتخابات از برگزاری هر نوع تجمعی خودداری ورزند.
در این حال، امروز آیت الله امامی کاشانی، امام جمعۀ موقت تهران، در خطبه های نماز جمعه تهران گفت که اصرار رهبران ایران مبنی بر شرکت هر چه گسترده تر مردم در انتخابات این است که هر چه شور و هیجان بیشتر باشد نظام اسلامی ایران محکم تر و دشمن آن مأیوس تر می شود. خطیب نماز جمعۀ تهران سپس گفت: حتا آن کسانی که به اسلام علاقه ای ندارند، اگر دست کم به کشور خود، ایران، علاقمندند باید در انتخابات شرکت کنند.
وی همچنین ادعا کرد که در انتخابات ایران پیروزی معنا ندارد. زیرا، هدف از نامزدی در انتخابات طرح عقاید از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی است. امامی کاشانی در ادامه گفت : اینکه در آخر چه کسی از صندوق بیرون می آید فرقی نمی کند و در این میان باصطلاح بازنده فقط ثوابی کرده و قطعاً متحمل ضرری هم نشده است.
آیت الله امامی کاشانی در ادامه افزود که هدف از انتخابات در ایران "ارتقای اسلام است که هیجانی ایجاد شود و مردم پای صندوق های رأی بیایند." امام جمعۀ موقت تهران در پایان گفت که نامزدهای انتخابات باید بدانند که "صاحب سفره امام عصر است و صاحب اصلی اوست" و در نتیجه نباید به خاطر رأی نیاوردن مأیوس شوند. خطیب نماز جمعۀ تهران سپس به پیروی از سخنان امروز آیت الله خامنه ای خواستار صیانت از آرای مردم شد.

0 comments:

Post a Comment