• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Thursday, June 6, 2013

تجاوز گروهی به توریست آمریکایی در شمال هند

Posted by UNITY4IRAN On 11:14 AM No comments

شهرزادنیوز: یک توریست آمریکایی در استراحتگاهی در شمال هند مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. این آخرین مورد از یک سلسله حملاتی است که بر عدم امنیت زنان در کشور روشنی می‌افکند.
به گفته پلیس، شب دوشنبه این زن که قصد داشت به هتل خود در شهر مانالی واقع در ایالت هیماچال پرادش برگردد، سوار کامیونی شد که سه مرد در آن بودند.
طبق گزارش گاردین، زن به مقامات پلیس گفته است که آن‌ها وی را به محلی خلوت برده و به او تجاوز کردند. یک پلیس محلی که نمی‌خواهد نامش فاش شود، گفت که او برای آزمایشات اولیه به بیمارستان محلی فرستاده شده است و آن سه مرد دستگیر شده‌اند.
پیتر ورومن، از سخنگویان سفارت آمریکا در دهلی نو، گفت: "ما با مقامات در تماس هستیم، اما برای حفظ حریم خصوصی قربانی، نمی‌توانیم اطلاعات بیش‌تری بدهیم."
در ماه مارس نیز یک توریست سوئیسی که در جنگلی در ایالت مرکزی مدهیا پرادش اردو زده بود، مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. در همان ماه یک زن بریتانیایی از بالکن هتلش در اوتار پرادش به پایین پرید تا از دست یک متجاوز احتمالی بگریزد.
"دفتر آمار جنایی" از گزارش 24200 مورد تجاوز در سال 2011، خبر می دهد – یعنی هر 20 دقیقه یک تجاوز.
بنا به آمار پلیس، دهلی نو، پایتخت هند، دارای بالاترین آمار جنایات جنسی در میان شهرهای بزرگ است و هر 18 ساعت به یک نفر تجاوز می‌شود.
پلیس در حال تحقیق در مورد تجاوز به یک دختر 21 ساله بریتانیایی در هفته پیش است. او با یک سازمان غیردولتی در بنگال غربی داوطلبانه همکاری می‌کرد.
بنا به توصیه وزارت امور خارجه ایالات متحده در هند: "زنان باید بسیار محتاط باشند و پس از تاریکی بدون همراهی یک فرد آشنا و مطمئن نباید سوار وسایل نقلیه عمومی شوند."
در اعتراض به تجاوز گروهی به یک دختر 23 ساله‌ی دانشجوی رشته فیزیوتراپی در اتوبوس در دهلی نو در 16 دسامبر سال گذشته، اعتراضات گسترده ای در سراسر هند صورت گرفت.

0 comments:

Post a Comment