• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 11, 2013

دو انفجار مهیب پایتخت سوریه را لرزاند

Posted by UNITY4IRAN On 10:19 AM No comments

رادیو آلمان: در پی دو انفجار مهیب در دمشق تعداد نامعلومی کشته و زخمی‌ شدند.
تلویزیون دولتی سوریه "تروریست‌ها" را مسئول این "عملیات انتحاری" خوانده است. مخالفان در مقابل مدعی‌اند که بمب‌ها در مناطق خاصی تعبیه شده بودند.
دو انفجار مهیب روز سه‌شنبه (۲۱ خرداد/۱۱ ژوئن) دمشق، پایتخت سوریه را لرزاند. بنا به گزارش تلویزیون دولتی سوریه در "میدان مرجع دو تروریست انتحاری که بمب‌هایی را به همراه داشتند، خود را منفجر کردند."
هنوز درباره تلفات انسانی و خسارت احتمالی گزارشی رسمی منتشر نشده است. در تصاویری که تلویزیون دولتی سوریه نشان داده، تعداد قابل توجهی از خودروها و بدن‌های متلاشی شده به چشم می‌خورند.
خبرگزاری رویترز با استناد به گزارش تلویزیون سوریه و منابع پلیس این کشور، شمار کشته‌شدگان را دست‌کم ۱۴ نفر و مجروحان را ۳۱ تن ذکر کرده است.
تلویزیون سوریه "تروریست‌ها" را مسئول این انفجارها خوانده است. دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه مستقر در لندن، خبر این دو انفجار را در دمشق تایید کرده است. به گفته این سازمان، این عملیات انتحاری نبوده و بمب‌ها در مناطق خاصی تعبیه شده بودند. به گفته این منبع، شمار زیادی در این انفجارها مجروح شده‌اند.
خبرگزاری آلمان از کشته شدن شماری از ساکنان دمشق خبر داده است. به گفته یک مقام سوری "بمب‌ها در نزدیکی اداره گذرنامه" در دمشق منفجر شده‌اند. اما هیچ منبع مستقلی هنوز این اطلاعات را تایید نکرده است.
برخی از منابع مخالفان مدعی‌اند که این انفجارها در ارتباط با حملات اخیر ارتش بشار اسد به شهر القصیر و حلب صورت گرفته است. در سایت‌های اینترنتی تصاویری از انهدام یک هلی‌کوپتر جنگی در نزدیکی حلب پخش شده که حاکی از آغاز درگیری‌های تازه میان مخالفان مسلح و حامیان اسد در نزدیکی این شهر است.
از آغاز نا‌آرامی‌ها در مارس ۲۰۱۱ تا کنون بیش از ۹۰ هزار نفر در سوریه کشته شده‌اند. میلیون‌ها نفر شهروند سوری نیز به کشورهای همسایه گریخته‌اند یا در کشور خود به صورت آواره زندگی می‌کنند.

0 comments:

Post a Comment