• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Friday, June 14, 2013

انتخابات ایران: زمان رای‌گیری تمدید می‌شود

Posted by UNITY4IRAN On 11:33 AM No comments

رادیو آلمان: مصطفی محمدنجار، وزیر کشور گفت: «در داخل حتماَ زمان رای‌گیری تمدید می‌شود و در خارج از کشور هر جا لازم باشد تمدید می‌کنیم.» وی افزود که در برخی کشورها رای‌گیری پایان یافته و در برخی نیاز به تمدید زمان رای گیری است.
زمان رای‌گیری تمدید می‌شود
مصطفی محمدنجار، وزیر کشور اعلام کرد: «در داخل حتماَ زمان رای‌گیری تمدید می‌شود و در خارج از کشور هر جا لازم باشد تمدید می‌کنیم.»

وی افزود که در برخی کشورها رای‌گیری پایان یافته و در برخی نیاز به تمدید زمان رای گیری است. وی تصریح کرد که تمدید زمان رای‌گیری در نمایندگی‌های ایران در خارج کشور بر عهده سفیر مربوطه است.

نجار گفت که وزارت کشور در حال حاضر مثل یک فرمانداری عمل می‌کند و باید آرا را از نقاط مختلف دنیا جمع‌آوری کند.
۴۵۰ خبرنگار خارجی در حال پوشش انتخابات هستند
محمد حسینی‌، وزیر ارشاد اسلامی درباره فعالیت رسانه‌های خارجی در ایران گفت: «برای پوشش خبری انتخابات، ۲۰۵ خبرنگار و تصویربردار از خارج به ایران آمده‌اند و بیش از ۲۵۰ نفر نیز خبرنگاران خارجی مقیم ایران هستند.»
وی تعداد خبرنگاران داخلی برای پوشش انتخابات را بیش از ۲ هزار نفر اعلام کرد. به گفته وزیر ارشاد اسلامی خبرنگارانی از کشورهای آذربایجان، اتریش، اسپانیا، استرالیا، آمریکا،بریتانیا، اوکراین، ایتالیا، بلاروس، بلژیک، ترکیه، دانمارک، روسیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، فرانسه، فنلاند، نروژ، ونزوئلا، هلند، هند و یونان برای پوشش انتخابات در ایران حضور دارند.

پیشتر سفیر ایران در فرانسه گفته بود که بیش از ۱۰۰۰ خبرنگار خارجی از ایران درخواست روادید کرده‌اند. حال با توجه به اظهارات وزیر ارشاد مشخص شده که تنها حدود یک پنجم آنان موفق به سفر به ایران شده‌اند. سازمان گزارشگران بدون مرز نیز پیشتر از محدودیت و فشار بر رسانه‌های داخلی و خارجی در ایران به شدت انتقاد کرده بود.
انتقاد مدیرعامل خبرگزاری فارس از فیلتر شدن سایت فردا
نظام‌الدین موسوی، مدیرعامل خبرگزاری فارس از فیلتر شدن سایت فردا انتقاد کرد. وی گفت: «پایگاه خبری فردا منتسب به یکی از مطرح‌ترین کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است و جلوگیری از فعالیت‌های آن در روز انتخابات، به مصلحت کشور و در شان حماسه سیاسی ملت نیست.»

سایت فردا یکی از حامیان رسانه‌ای محمدباقر قالیباف محسوب می‌شود. این سایت به دستور مقامات رسمی از بامداد امروز از دسترس کاربران خارج شده است. خبرگزاری فارس نیز به محافل سپاهی و امنیتی در ایران نزدیک است.

0 comments:

Post a Comment