• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Monday, June 17, 2013

ادامه اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی کُرد و بی‌توجهی مسئولین رژیم در این رابطه

Posted by UNITY4IRAN On 1:48 PM No comments

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، "مصطفی مصری" زندانی سیاسی کُرد، که از یک ماه پیش، به دلیل عدم موافقت مسئولین زندان با انتقال وی به زندان نقده با دوختن لبهایش، اعتصاب غذا نموده بود، همچنان در انفرادی زندان ارومیه در اعتضاب غذا بسر می‌برد.
"مصطفی مصری" از مورخه بیست و نهم اردیبهشت‌ماه دست به اعتصاب غذا زده است و با گذشت نزدیک به یک ماه، مسئولین زندان به اعتصاب غذای وی، بی‌توجهی بوده‌اند.
مصطفی مصری به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی" به سه سال و نیم حبس محکوم شده است.
به گزارش همین منبع خبری، پیشتر نیروهای بازرسی زندان در بخش ملاقات زندان مرکزی ارومیه پس از بازرسی شدید بدنی خانواده پنج زندانی سیاسی، با اعتراض این خانواده‌ها مواجه شده بود و مسئولین رژیم اقدام به بی‌احترامی و توهین به خانواده‌این زندانیان سیاسی کرده‌اند.
مسئولین رژیم عنوان کرده‌اند از این پس، بنا به بخش‌نامه حفاظت زندان، هر بار به صورت شدید خانواده‌زندانیان مورد بازرسی بدنی قرار خواهند گرفت و هر کس هم اعتراضی دارد، حق ملاقات با زندانیان را ندارد.
همچنین طی چند ماه گذشته، حفاظت زندان و اداره‌اطلاعات ارومیه، فشار بر زندانیان سیاسی را با احضار و تهدید آنها به انتقال به زندان‌های دور افزایش داده است و در جریان همین فشارها "بند ۱۲" که محل نگهداری زندانیان سیاسی بوده است شش‌ماه پیش منحل و زندانیان جرائم خطرناک را از بندهای دیگر به این بند منتقل کرده‌اند.
در همین رابطه، پیشتر نیز "محمد حسین رضایی" زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان میناب، با دوختن لبهای خود اعتصاب غذا کرده است.
" رضایی" در اعتراض به وضعیت زندان و رفتار زندانبانان با زندانیان و بی‌توجهی مسئولین به خواست آن‌ها، اعتصاب غذا کرده بود.
همچنین مسئولین زندان، شانزدهم خردادماه "رضایی" را به زندان انفرادی میناب منتقل کرده و وی را از ملاقات و حق تماس با خانواده‌اش محروم کردند.
"محمد حسین رضایی" در خردادماه سال ١٣٩٠، به همراه "فردین (فخرالدین) فرجی"، "چنگیز قدم‌خیر" و "ایوب اسدی" به اتهام محاربه و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران رژیم در یکی از روستاهای تابعه‌سنندج بازداشت شدند.
مورخه‌ی بیست و نهم شهریورماه "محمد حسین رضایی" به ۳۰ سال زندان و تبعید به زندان میناب محکوم شد اما به دلیل داشتن پرونده باز قبلی، به اتهام اقدام "علیه امنیت ملی" به ۱۵ سال حبس دیگر محکوم و مجموعا به ۴۵ سال حبس محکوم گردید.
"رضایی" اواخر فروردین ماه سال جاری، پس از قطعی‌شدن حکم از زندان مرکزی سنندج به زندان میناب تبعید شد.

0 comments:

Post a Comment