• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Tuesday, June 25, 2013

دیدار دیپلمات‌های روس با نمایندگان ائتلاف مخالفان سوریه

Posted by UNITY4IRAN On 1:33 PM No comments

دو تن از معاونین وزارت‌خارجه روسیه امروز در ژنو با هیئتی از نمایندگان معارضین سوری برای فراهم ساختن مقدمات کنفرانس ژنو۲ دیدار خواهند کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانووستی؛‌ میخائیل بوگدانف و گِنادی گاتیلف، دو تن از معاونین وزارت خارجه روسیه، امروز (سه شنبه) در ژنو سوئیس با هیئتی از نمایندگان معارضین سوری دیدار خواهند کرد. این دیدار در چهارچوب فراهم ساختن مقدمات کنفرانس بین المللی ژنو2 صورت می‌گیرد.
 بوگدانف در جمع خبرنگاران گفت: «نمایندگان دو گروه از معارضین سوری به پاریس و ژنو خواهند رفت. یکی از این گروه‌ها کمیته هماهنگی برای تغییر ملی و دموکراتیک (CCCND) به رهبری هیثم مناع است.» این دیپلمات از گروه دیگر اسمی نبرد.
این دیپلمات ارشد روس تاکید کرد: «ما به طرف‌های آمریکایی خود و همچنین اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه اعلام کرده‌ایم  حضور همه گروه‌های اپوزیسون دولت سوریه در کنفرانس پیش رو ضروری است. به نظر ما لازم است که بیشترین تعداد گروه‌های مخالف دولت سوریه حضور یابند تا هنگام اجرای تصمیمات  اتخاذ شده در کنفرانس مشکلی ایجاد نشود.»
کنفرانس ژنو2 ابتدا قرار بود در خرداد ماه امسال تشکیل شود که به خاطر اختلاف نظر کشورها درباره فهرست کشورهای شرکت‌کننده و همچنین چهارچوب گفتگوها در هاله ای از ابهام قرار دارد.
قرار است در کنفرانس بین المللی ژنو -2 با حضور کشورهای مهم جهانی و منطقه ای، راه حلی برای بحران سوریه پیدا شود.

0 comments:

Post a Comment