• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Saturday, June 22, 2013

گردهمایی سازمان مجاهدین خلق، یک هفته پس از انتخابات ایران

Posted by UNITY4IRAN On 11:38 AM No comments

رادیو فرانسه: چند روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، گردهمایی سالانه سازمان مجاهدین خلق، یکی از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در تبعید، امروز در ويلپنت، یکی از حومه‌های پاریس برگزار می‌شود.
در این گردهمایی که «ایران به سوی آزادی» نام دارد، قرار است رودی جوليانی، شهردار سابق نيويورک، جان بولتون، سفير سابق آمريکا در ملل متحد و جمهوريخواه صريح الهجه، نيوت گينگريچ سخنرانی کنند.
این گردهمایی چند روز پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، چهره‌ای که از نظر سازمان مجاهدین حلق نه تنها «چهره میانه‌رو» نیست، بلکه دستان او نیز همچون برخی دیگر از سیاستمداران جمهوری اسلامی به خون آغشته است.
یک هفته پیش، حمله به کمپ سازمان مجاهدین خلق، در نزدیکی بغداد تعدادی کشته و مجروح بر جای گذاشت.
امروز سازمان ملل متحد در بغداد اعلام کرد که پس از این حمله، پناهندگی هفتاد و یک نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق، از سوی کشور آلبانی پذیرفته شده است.
در بیانیه سازمان ملل متحد آمده است که آلبانی پذیرفته که در مجموع پناهندگی 210 نفر از ساکنان اردوگاه آزادی را قبول کند.
همچنین در این بیانیه اضافه شده که کشور آلمان نیز پس از حمله مرگبار هفته گذشته به اردوگاه آزادی، صد نفر از ساکنان آن را به خاک خود بپذیرد.
در حمله روز 15 ژوئن، دو نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق کشته شدند. این حمله دومین حمله به اردوگاه سازمان مجاهدین خلق در عراق، از آغاز سال میلادی تا کنون است.
پیشتر جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا، ایران را متهم کرده بود که عامل پشت پردۀ حمله‌های متعدد به اردوگاه مجاهدین خلق است.
این در حالی است که سخنگوی وزارت امورخارجه ایران نیز درباره افتتاح رسمی دفتر نمایندگی سازمان مجاهدین خلق ایران در واشنگتن، گفته بود فعالیت مستقیم این سازمان در واشنگتن، «سیگنال مثبتی» از سوی آمریکا برای جمهوری اسلامی ایران نیست.

0 comments:

Post a Comment