احمد خاتمی که روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت حادثه "هفتم تیر" در مصلای "امام خمینی" رشت سخنرانی می کرد گفت:"وحدت و اتحاد را ضرورت همیشگی برای جامعه هستند ".
به گزارش خبرگزاری فارس خاتمی با قدردانی از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خاطرنشان کرد:" نماینده ولی فقیه برای ولایتمدارانی که در این شهر زندگی می‌کنند یک حجت است و باید او را همراهی کنند".

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ایمان شیعیان را رمز کشته شدن آنها در نقاط مختلف جهان دانست و تصریح کرد: "تمام درگیری دنیای استکبار از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بر سر دین بوده است".

خاتمی اظهار داشت:" دنیای استکبار نمی‌خواهد مشکل انرژی هسته‌ای ایران برطرف شود".

عضو مجلس خبرگان رهبری به برد 2 هزار و 500 کیلومتری موشک‌های ایران اشاره کرد و افزود: اگر "رژیم صهیونیستی" بخواهد کوچک‌ترین تعرضی به نظام اسلامی داشته باشد تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم و از کسی ترسی نداریم.

خاتمی با اشاره به اینکه موشک‌های والفجر پنج ایران در درگیری حماس با "رژیم صهیونیستی" تل‌آویو را تبدیل به شهر ارواح کرد، گفت: فقه اجازه تولید بمب اتمی به ما نمی‌دهد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: دشمنی "استکبار" با انقلاب اسلامی مسئله حقوق بشر نیست زیرا آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم "صهیونیستی" نقض‌کنندگان حقوق بشر هستند.